Halit Dumankaya´yı Cezaevinden Kurtaran Fetö’nun Tahliye Tezgahı

Halit Dumankaya´yı Cezaevinden Kurtaran Fetö’nun Tahliye Tezgahı


FETÖ´nün Tahliye Tezgahı Deşifre Oldu
FETÖ´den tutuklanıp 1 ay sonra tahliye olan işadamı Dumankaya´yı cezaevinden bir işadamı ile adliye kâtibinin gizli dosya bilgilerine ulaşarak çıkardığı anlaşıldı.
15 Temmuz´dan sonra FETÖ´nün finans yapılanmasına yönelik operasyonlar kapsamında Dumankaya Holding´in Yönetim Kurulu Üyesi Halit Dumankaya geçtiğimiz nisanda tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dumankaya tutuklanmasının üzerinden 1 ay geçtikten sonra aylık tutukluluk incelemesi sonrası tahliye oldu. Tahliyenin, FETÖ´nün adliyedeki ve iş dünyasındaki üyeleri arasındaki trafiği sayesinde gerçekleştiği ortaya çıktı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı´nca ortaya çıkarılan tahliye oyununun arkasında, Dumankaya ile iş yapan bir inşaat firmasının sahibi Coşkun C. isimli işadamı ve Anadolu Adliyesi´nde görevli zabıt kâtibi Alaattin T.´nin olduğu belirlendi. İki ismin, Dumankaya´yı cezaevinden kurtarmak için yaptıkları telefon ve yüz yüze görüşmeler soruşturma dosyasına girdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilen dosyada, ikilinin teknik takibe yakalanmamak için Anadolu Adliyesi´ndeki sabit hatla temas kurduğu ve arkadaşlarının cep telefonları üzerinden irtibata geçtiği tespit edildi.

TC NO´LARI YETERLİ
Dosyada, Alaattin T.´nin Coşkun C.´ye “Sen o kişilerin T.C. no´larını bana ver. Onlarla ilgili tüm bilgileri UYAP´tan alarak sana veririm” dediği belirlendi. Kâtibin, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu´nda çalışmamasına rağmen “gizli” ibareli dosyalarla ilgili bilgileri sızdırdığı tespit edildi. Coşkun C.´nin ise 2007´den Haziran 2016´ya kadar 57 defa yurtdışına çıkıp giriş yaptığı belirlendi. Şüphelinin Dumankaya´nın gözaltına alınmasının ardından şirket yetkilileriyle görüştüğü belirlendi. Silivri Cezaevi´ne giderek Dumankaya´yı ziyaret eden Coşkun C.´nin FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan isimlerle telefon trafiği de saptandı. Coşkun C.´nin ayrıca FETÖ´nün molla yetiştirme birimi olan Işık Tescil Firması´nın sahibi Abdullah Büyük´ün Bulgaristan´a firar edip iade edilmesi esnasında adliyedeki bağlantılarını kullanarak irtibata geçtiği dosyada yer aldı.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yap