23 numaralı binada Rus general var iddiası

0
2838

50 günü aşkındır sokağa çıkma yasağının devam ettiği ve PKK’lı teröristlerin iyice köşeye sıkıştığı Şırnak’ın Cizre ilçesi üzerinden günlerdir ilginç bir propaganda faaliyeti yürütülüyor.

Cizre’deki Bostancı Caddesi 23 numaradaki binada çok sayıda PKK’lı kıstırıldı. Bir iddiaya göre 30, bir başka iddiaya göre ise 26 PKK’lı ‘yaralı olarak’ sığındıkları binada beklemeye başladı.

20160123_2_13944283_4837725_Web

AMBULANSLARA VE GÜVENLİK GÜÇLERİNE ATEŞ AÇILDI

Haberlerin duyulması üzerine PKK ve HDP, binada sıkışanları kurtarmak için olağanüstü bir çaba içine girdi. Önce PKK’lıların ambulansla alınması istendi. Ancak giden ambulanslara ve ambulanslara eşlik eden güvenlik güçlerine binadan ateş edildi. Binadan ve etrafındaki 6 evden açılan ateşte şu ana kadar 2 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Gelişmeler üzerine PKK ve HDP ambulans yaygarasını bırakıp ‘askerleri çekin adamlarımızı biz alacağız’ demeye başladı.

20160123_2_13944283_4837713_Web

23 NUMARALI BİNA PKK’NIN ANA KARARGAHI

Ancak bu sırada çıkan bir haber Türkiye gündemini değiştirdi. İstihbarat birimlerinin elfe ettiği bilgiye göre Bostancı Caddesi 23 numaradaki bina PKK’nın bölgedeki karargahıydı ve 3 yıldır kimse o binaya yaklaştırılmıyordu. Mahallenin muhtarı ve mahalle sakinleri de o binaya 3 yıldır ‘yabancı’ kişilerin sürekli girip çıktığını ve binanın hiç bir kaydı olmadığını açıkladı.

OSMAN BAYDEMİR MECLİS KÜRSÜSÜNDEN YALVARDI

Bu gelişmeler üzerine HDP’li Osman Baydemir Meclis kürsüsünden yumruğunu vurarak ve hüngür hüngür ağlayarak PKK’lıların kurtarılması için yalvardı. ‘Allah Muhammed aşkına’ diyen Baydemir, teröristler için Meclis oturumunda kendini parçaladı.

baydemir

O BİNADA BİR RUS GENERAL VAR

Osman Baydemir, Faysal Sarıyıldız, Selahattin Demirtaş gibi HDP’liler ile PKK’lıların o binadakilerin kurtarılması, daha doğrusu güvenlik çemberinin kaldırılarak gitmesine izin vermesi için ne den bu kadar çaba gösterdikleri ise önceki gün ortaya atılan bir iddia ile ortaya çıktı.

İddialara göre o binada PKK’ya destek vermek için Cizre’ye gelen bir Rus General ve PKK’nın çok üst düzey yöneticileri bulunuyor.

“TÜNEL KAZARAK KAÇIRMAYA ÇALIŞACAKLAR”

Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz da dünkü yazısında bu iddiaları kaleme alarak “İçeride “öldüremeyecekleri” kimler var? Kurtarmak istedikleri ne tür bilgiler var? Gözden çıkaramadıkları, izinsiz imha edemedikleri ne kadar para, ne kadar uyuşturucu, ne kadar kitle imha silahı var? Pis bağlantılarınızı ifşa edecek ne tür “gizli bilgiler” var?

Belli ki, o binadaki skandal, öyle büyük bir şey ki, hepiniz için yüksek risk taşıyor! Hepiniz için hayat memat meselesi! Baksana! İçeride her ne varsa, alayınızın etekleri tutuşuyor! Sahi o bina gerçekte PKK’nın mı, MOSSAD’ın mı Osman aga? Ya MI5-MI6? FETÖ deseeem?” diye sordu.

Yılmaz, HDP ve PKK tarafından koparılan yaygaranın zaman kazanma amaçlı olduğunu ve bu sırada kazılacak tünellerle içerdeki ‘değerli’ kişi ve belgelerin bu süreçte kaçırılacağını da iddia etti.

http://www.haberiyakala.com/2016-02-01-sirnak-cizre-yarali-pkk-terorist-kistirildigi-bostanci-23-numarali-binada-rus-general-var-iddiasi-h65042.haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.