30 bin öğretmenin ataması Erdoğan’dan

0
1063
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-02-10 12:30:41Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comœ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdi ve öğretmenlere seslendi: Doğu’ya atananın, Batı’ya gitmek için telaşlanması olmaz. 780 bin kilometrekare ile bu topraklar bizim vatanımızdır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 30 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi. Erdoğan, Doğu’ya atanan öğretmenlerin Batı’ya gitmek için hemen telaşlandıklarına dikkat çekerek, “780 bin kilometrekare ile bu topraklar bizim vatanımızdır. Sıkıntılı yerler var, doğru. İşte bak o sıkıntılı yerlerde şu anda şehitler veriyoruz. Niye? Bu toprakları yeniden vatan yapabilmek için” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, MEB Şûra Salonu’nda 30 bin öğretmenin atama törenine katıldı. Ataması yapılan 30 bin öğretmen ile birlikte Türkiye’deki öğretmen sayısının 923 bin 133’e ulaştığını belirten Erdoğan, “Geçen 13 yılda 542 bin öğretmen ataması yapıldı. Şu anda ülke genelindeki okullarımızda öğretmen doluluk oranı yüzde 93’e ulaştı. Yaklaşık 90 bin öğretmen ataması daha yapıldığında Türkiye’nin tamamında öğretmen kadrolarının doluluğu yüzde
100’e ulaşacak” dedi ve şu mesajları verdi:
“Artık bundan sonra eğitimin kalitesini yükseltmeye odaklanmak mecburiyetindeyiz. Eğer yetişmiş insanınız varsa güçlü bir ülkesiniz, eğer yetişmiş insanınız yoksa zayıfsınız. Bunun için bundan sonraki önceliğimiz müfredat, müfredat, müfredat olacak.
Okullarımızda, yurtlarımızda öğrencilerimizin kaldıkları yerlerin en iyisi olması için çalıştık. Tayyip Erdoğan’ın yavrusu neyse onlar da aynı şekilde bizim yavrumuzdur. Anadolu’da yurtları dolaştığımda hep bakış açım, bakan arkadaşlarımın bakış açısı bu olmuştur.
Öğretmenlik her işten çok daha fazla emek isteyen, daha ileri bir şey söylüyorum ‘Adanmışlık’ isteyen bir meslektir. Siz şu anda ‘İşsiz kaldım, maaş temin edeceğim bir işe gireceğim’ diye bu yola çıkıyorsanız, bu yanlıştır. Ben sizi bir nesli yetiştirmeye kendinizi adamış muallimler olarak görüyorum.”

104 BRANŞA 30 BİN ATAMA
Milli Eğitim Bakanlığı’nca 104 branşa 30 bin kadro için elektronik ortamda kura numarasına göre öğretmen ataması yapıldı. İlk kez bir cumhurbaşkanı tarafından gerçekleştirilen atamalarda, kura için gerekli rakamı Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki aday öğretmenlerden aldı. Kura numarasının “357145932” olarak belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama butonuna “Ya Allah Bismillah” diyerek bastı. Erdoğan, atanan bazı öğretmen adaylarının ismini de söyleyerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

O ÖZEL HAREKÂTÇILARA ÖZEL SELAM…

Konuşmasının sonunda Erdoğan, özel harekât polislerinin kendisine gönderdiği bir fotoğraflı mesajın kendisini çok duygulandırdığını da ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.