ABD’de Türk belediye başkan yardımcısı…

0
1113

ABD’nin New Jersey eyaletine bağlı Paterson şehrinde belediye başkan yardımcılığına Derya Taşkın getirildi.

ABD'de Türk belediye başkan yardımcısı...

Ülkedeki en büyük ikinci Müslüman nüfusu barındıran ve Türklerin de  yoğun bir şekilde ikamet ettiği Paterson’ın belediye başkanı Jose Torres, Türk  toplumundan temsilcilerle düzenlediği toplantıda, Taşkın’ı belediye başkan  yardımcılığı görevine getirdiğini açıkladı.
 Paterson’daki Türk toplumunun hızla büyümeye ve gelişmeye devam  ettiğini ifade eden Torres, “Toplumunuzdan bir kişinin sizleri ve beni temsil  etme vakti geldiği çok açık” diye konuştu.
Belediye meclisinin 2010’dan beri kütüphane ve müzelerden sorumlu  üyesi olarak görev yapan Taşkın, belediye başkan yardımcısı olarak kentteki Türk  toplumu ile belediye başkanlığı ofisi arasındaki ilişkilerden sorumlu olacak.
Derya Taşkın, Başkan Torres’in kendisini Türk Amerikan toplumu ile  belediye arasında daha yakın bir bağ kurmak için görevlendirdiğini belirterek,  kentteki Türklerin sosyal, kültürel ve ekonomik konularda belediye ile yaşayacağı  problemlerde köprü vazifesi göreceğini söyledi.
Göreve resmi olarak ocak ayı sonunda başlaması beklenen Taşkın,  “Burada ticaret artışı nasıl sağlanabilir, bunun üzerinde de çalışacağız” diye  konuştu.
New Jersey eyaletinin en kalabalık 3. şehri Paterson’da, ABD Nüfus  İdaresi’nin son verilerine göre 146 bin 700 kişi yaşıyor. Bu nüfusun en az 30  bininin Müslüman olduğu tahmin ediliyor.
Paterson’da fahri olarak göreve gelen ve maaş almayan belediye başkan  yardımcıları, kentteki toplum kesimleriyle belediye başkanı arasında daha verimli  ilişkilerin sağlanması için çaba sarf ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.