Amsterdam’da Mini Etek Yasağı

0
1472

Amsterdam Belediyesi’nin Nieuw – West semtindeki ofisinde, kadın çalışanların diz üstü etek ve elbise giymeleri yasaklandı.

Amsterdam Belediyesi’nin Nieuw – West semtindeki ofisinde, kadın çalışanların diz üstü etek ve elbise giymeleri yasaklandı.

Kadın personelden, diz kapağına kadar çıkan çizme giymemeleri de istendi.

Çalışanlar ve Amsterdam Belediye Meclisi üyeleri karara tepkili. Yasağı protesto etmek için Salı günü bütün belediye çalışanı kadınlar, kısa etek ve uzun çizme giymeye çağrıldı.

Amsterdam Belediyesi’nin Nieuw – West temsiliciğindeki kadın çalışanlar, ofis şefinden gelen e-maili önce şaka zannettiler.

“Sevgili hanımlar, şu andan itibaren sizinle bir anlaşma yapmak istiyorum” diye başlayan e-mailde, kadın çalışanların diz üstünü geçen etek ve elbise giymemeleri istendi.

“Danışmada görevli kadın memurların diz kapağına kadar uzanan çizme giymesinin de hoş olmadığı” ifade edilen mailde ofis sorumlusu, yasak kararına uymayan kadın personelin “evine geri gönderileceği” tehdidi yer aldı.
Amsterdam Belediyesi sözcüsü ise, daha önce temsilciliklerden birinde yaşanan sorun nedeniyle kıyafet yönetmeliğinin değiştirildiğini iddia etti.

http://haber.sol.org.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.