TBM TV Kanalından Sezen Aksu’ya Yasak

TMB TV’nin Genel Müdürü Amil İsmayılov: ‘Sezen Aksu’nun Yolu Yol Değil’

Sanatçı Sezen Aksu’nun  ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısından sonra ortalık karıştı.  Sanatçının  Hz Adem ve Havva hakkında aşağılayıcı sözler kullanması gündemi karıştırdı.

Olaya ilk tepki TMB TV’den geldi. Türk Müzik Birliği televizyonu gibi tanınan kanalın genel müdürü Amil İsmayılov Sezen Aksu şarkılarına yasak koyduklarını açıkladı.

‘Sözde sanatçı bozuntuları dini ve manevi değerlere saldırarak şöhret peşinde koşmayı moda etmişler. Kur’an’a, peygamberlere, kitaplara, dinlere uzanan  diller durmuyor sanki marifetmiş gibi. Ama isim kullanarak şarkıya konu etmek hadsizlik. Biz hiç bir milletin değerlerine dil uzatmaz, ala etmeğiz.  Bunun adı hadsizlik. Zaten Sezen Aksu, hep böyle davranışlarıyla artık sabrımızı taşırdı. Onun yolu yol değil’ Amil İsmayılov, açıklamasında sosyal paylaşım sitelerinden tut da  kitap ve  film olsun,  şarkı sözleri ve ya şiir olsun kimse  düşünce ve ifade özgürlüğünü  bahane edilerek milletlerin  mukaddesatına, kutsal değerlerine, din ve peygamberlere karşı aşağılayıcı bir dil kullanamaz, yapılırsa bunu adı ahlaksızlıktır dedi.

TMB TV’nin bu hadsizliğe tepki olarak  sanatçı Sezen Aksu’ya yasak koyduklarını söyleyen genel müdür, yapılan hadsizliklere zamanında dur dememiz lazım, seyirci kalamayız ve bu ahlaksızlığa ortak olamayız.