Ankara’nın Adı Değişiyor!

0
1775

Ankara’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’daki özverisi ve kahramanlığı nedeniyle Ankara’nın ‘Gazi’ sıfatını ziyadesiyle hak ettiğini söyledi.

'Ankara'nın adı değişiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da AK Parti İl Teşkilatı’yla iftar yemeğinde bir araya geldi.

“ANKARA GAZİ SIFATINI ZİYADESİYLE HAK EDİYOR”

Yemek sonrası bir konuşma yapan Erdoğan, Ankara’nın 15 Temmuz’da “Gazi” sıfatını ziyadesiyle hak ettiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

“Ankara, 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği büyük kahramanlıkla, “gazi” sıfatını ziyadesiyle hak etmiş bir şehrimizdir.

Tankların, savaş uçaklarının, helikopterlerin, namluların karşısına yiğitçe dikilen Ankaralılardan 90’ı sivil, 56’sı polis, 3’ü asker olmak üzere tam 149 kardeşimizi şehit vermiştir.

O gece yaralanarak gazilik şerefine nail olan Ankaralıların sayısı 1222’dir. Bu vesiyleyle, 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede verdiğimi şehitlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tedavileri süren gazilerimize Rabbim’den acil şifalar niyaz ediyorum.

15 Temmuz gösterdi ki, Ankara Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesini sadece yöneten değil, gerektiğinde safların en önünde bizzat yer alacak dirayete ve cesarete sahip bir şehirdir.

AK Parti teşkilatı olarak, hükümet olarak bizlere düşen, bu şehri layık olduğu hizmetlere inşallah daha da artırarak ulaştırmaktır.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.