Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye’de

0
2514

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye’deİSTANBUL – Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dünya Petrol Kongresi’ne katılmak üzere İstanbul’a geldi.

Azerbaycan  Cumhurbaşkanı  İlham Aliyev  Türkiye‘de


  Azerbaycan  Cumhurbaşkanı  İlham Aliyev, Dünya Petrol Kongresi’ne katılmak üzere  İstanbul‘a geldi.  Azerbaycan  Cumhurbaşkanı  İlham Aliyev,  İstanbul‘da 9-13 Temmuz tarihleri arasında,  Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek 22. Dünya Petrol Kongresi’ne katılmak için saat 13.30’de  Atatürk Havalimanı‘na geldi. Havalimanında askeri tören düzenlenirken,  İstanbul Valisi  Vasip Şahin ve bazı ilgililer  İlham Aliyev‘i apronda karşıladı.Azerbaycan  Cumhurbaşkanı  İlham Aliyev daha sonra kendisini bekleyen araca binerek havalimanından ayrıldı.  İlham Aliyev‘in  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile Tarabya Köşkü’nde akşam yemeğinde bir araya gelmesi bekleniyor.Azerbaycan,  Sırbistan,  Arnavutluk,  Bulgaristan devlet başkanları ile  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan‘ın yer alacağı 5 devlet başkanı, zirve kapsamında bir araya gelecek. Devlet başkanlarının yanı sıra  ABD Dışişleri Bakanı  Rex Tillerson‘ın da aralarında bulunduğu 30’dan fazla bakanın da  İstanbul‘a geleceği öğrenildi. Ayrıca dünyanın en büyük enerji şirketlerinin CEO’ları da kongre boyunca  İstanbul‘da bulunacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.