Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma

0
1442

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan bir üsteğmen şehit düştü. Azerbaycan Ordusu, Ermenistan mevzilerine havan toplarıyla ateş açtıklarını ve çok sayıda Ermeni askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, cephe hattında çıkan çatışmada Ermenistan askerlerinin açtığı ateş sonucu üsteğmen Abdulla Mollayev’in şehit düştüğü açıklandı.

Üsteğmen Mollayev’in kurşun isabet etmesi sonucu yaralandığı, hastaneye kaldırılarak ameliyata alındığı ancak hastanede hayatını kayb ettiği belirtildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı daha sonra, Ermeni mevzilerine havan topu atışı yapıldığını duyurdu. Bakanlık açıklamasında, “Ermenistan tarafının gerginliği artıran saldırıları karşısında Azerbaycan’ın da yanıt vermek zorunda kaldığı ve belirlenen koordinatlara son 24 saatte havan toplarıyla ateş açıldığı” ifade edildi.

Ermenistan tarafından onlarca askerin öldürüldüğü, birkaç aracın tahrip edildiği de duyuruldu. Ermenistan tarafının ise asker kayıplarını kamuoyundan sakladığı iddia edildi. Kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.