Başbakan Davutoğlu: ‘O cani gün yüzü görmeyecek’

0
1266

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karaman’da bir öğretmenin öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiaları üzerine başlatılan soruşturma ile ilgili, “İnsanın yüz karası olan bu şahıs bir daha gün yüzü görmeyecek. Olaydaki faile ben insan bile diyemem. Bu aşağıların aşağısı bir mahluktur. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Manisa’da gerçekleştirilen Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Başbakan Davutoğlu, Karaman’da bir öğretmenin 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddialarına yönelik soruşturma ile ilgili, “Hepimizin vicdanını yaralayan bir konuya da burada değinmek istiyorum. Karaman’da yaşanan olaydan haberiniz vardır. Birkaç gündür özellikle sosyal medyada çok ciddi şekilde duyulmuş, bilinmiş bir olay. Buradan açık şekilde söylüyorum. Çocuklarımıza yönelik istismara karşı bu cani sapığın hak ettiği ceza ne yazık ki ceza kanunumuzda yok. Ama tüm milletimiz emin olsun ki bu caniye gereken cezanın verilmesi için bu davanın, bu çocukların hukukunun takipçisi olacağız. Biz her bir çocuğu gördüğümüzde kendi evladımızı görürüz. Hiçbir çocuğun herhangi bir caninin, sapığın elinde böylesine mağdur edilmesine izin vermeyiz. Eşref-i mahlukat olan insanın yüz karası olan bu şahıs bir daha gün yüzü görmeyecek” açıklamasını yaptı.

‘OLAYDAKİ FAİLE BEN İNSAN BİLE DİYEMEM’

Konuyla ilgili ne gerekiyorsa yapılacağını vurgulayan Davutoğlu, Meclis’te AraştırmaKomisyonu kurulduğunu hatırlatarak, “Bu istismarıyla alakalı TBMM’de partilerin oy birliğiyle Araştırma Komisyonu kuruldu. Bu daha ilk andan itibaren konu bana intikal ettiğinde arkadaşlarıma verdiğim talimatta. Bütün partilerle birlikte gereken araştırma önergesini verin. Vicdanlarımızı yaralayan çocuk istismarı konusunda aydınlatılmamış tek bir nokta dahi kalmayacak. Her ne yapılacaksa AK Parti bu konuda en ön safta olacak. Bu olayın kendisi bir insanlık ayıbıdır. Olaydaki faile ben insan bile diyemem. Bu aşağıların aşağısı bir mahluktur. Kim bir çocuğa el uzatırsa o, emin olun ki bütün insanlığın en aşağılık mahluğudur. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapılacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.