Başkent’teki saldırıyı dış basın son dakika olarak duyurdu

0
1289

Başkent Ankara’daki patlamayı dış basın ve yabancı ajanslar ‘son dakika gelişmesi’ olarak duyurdu.
İngiliz yayın kurumu BBC olayı “Türkiye’nin başkenti Ankara’nın Kızılay bölgesinde patlama oldu, yaralıların olduğu belirtiliyor” diye geçti.

TELEGRAPH “ BAŞKENT ANKARA’DA BÜYÜK BİR SALDIRI MEYDANA GELDİ”

İngiliz Telegraph gazetesi web sitesinden patlamayı ‘Türkiye’nin Başkenti Ankara’da büyük bir saldırı meydana geldi, ölü ve yararlılar var’ başlığıyla duyurdu.

Sky News, ITV gibi diğer İngiliz kanalları da haberi son dakika gelişmesi olarak ekranlarına yansıttı.

AFP, son dakika olarak “Ankara’nın merkezindeki patlamada çok sayıda kişinin yaralandığı belirtiliyor” dedi.

Associated Press (AP) Haber Ajansı, Ankara’daki patlamada 27 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Reuters Haber Ajansı, Ankara’daki patlamayla ilgili olarak üst düzey bir güvenlik yetkilisinden alınan bilgiye göre ölü ve yaralıların olduğunu söyledi. Reuters haberine göre, patlamanın hemen ardından silah sesi de duyuldu. Yetkililer, bölgeye çok sayıda ambulansın hemen intikal ettiklerini belirtti.

Ankara’daki patlama Rus basınında geniş yankı buldu

Rusya Federasyonu basını, Ankara’da bugün yaşanan ve ilk belirlemelere göre 27 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını son dakika gelişmesi olarak haberleştirdi. Rus basınında, terör saldırısı ve gelişmeler geniş yankı buldu.
Rus basınında Türkiye’deki saldırıya ilişkin yapılan haberlerden şöyle;
Ria Novosti, “Türkiye’nin başkentindeki patlamada ölü sayısı 27’ye yükseldi”
“Ankara’da yaşanan terör saldırısında ölü sayısı 27’ye yükseldi, 75 kişi de yaralandı. Ankara’nın merkezindeki Güven Parkı’nda büyük bir patlama yaşandı. Bir otobüs tamamen yandı. Elde edilen ilk verilere göre, patlamanın sebebi bomba yüklü araç oldu. Başkentin merkezi tamamen ulaşıma kapatıldı. Rusya Ankara Büyükelçiliği olay sırasında yaralananlar arasında Rus vatandaşlarının olup olmadığını araştırıyor” ifadelerini kullandı.

İtar Tass: “Ankara’nın merkezindeki parkta büyük patlama yaşandı, 27 kişi hayatını kaybetti”
Türkiye’nin başkenti Ankara’da yaşanan patlamada 27 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi ise yaralandı. Daha önce ölü sayısının 25 olduğu bildirilmişti.
Elde edilen ilk verilere göre, canlı bomba otobüs durağının yanında bulunan bomba yüklü aracı patlattı. Henüz hiçbir terör örgütünün olayı üstlenmediğini bildirdi.

– İnterfax: Ankara’daki patlamada 27 kişi hayatını kaybetti
Ankara’nın merkezindeki patlamada 27 kişi hayatını kaybetti. Olay sırasında 75 kişinin yaralandığı bildirildi. Ankara’da dumanların olay yerinden 2,5 kilometre uzaklıktan görüldüğü belirtildi.

– Rossiyskaya Gazeta: “Ankara’daki patlamada 27 kişi hayatını kaybetti”
Ankara’da otobüs durağında bombalı aracın patlaması sonucunda 27 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi yaralandı. Patlama yaklaşık 10 toplu taşıma durağının bulunduğu şehrin en canlı bölgesinde yaşandı. Olay yerine ambulanslar sevk ediliyor.

Siyamend KAÇMAZ / RUSYA,(DHA)

Aynur TATTERSALL / Siyamend KAÇMAZ (DHA)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.