Bayrampaşa metrosu yakınında patlama

0
1326

Bayrampaşa metrosu yakınında patlama. İlk bilgilere göre patlamada yaralananların olduğu bildirildi. İstanbul Valisi Vasip Şahin’in yaptığı açıklamaya göre; 1 kişinin yaralandığı açıklandı.

HABERTÜRK HABER MERKEZİ

Bayrampaşa metro istasyonu yakınındaki bir üst geçitte patlama meydana geldi. Patlamanın ardından  ilk bilgilere göre yaralananların olduğu açıklandı.

VALİ’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Bayrampaşa’daki patlamaya ilişkin, “Kadife Kavşağı’nda bir patlama meydana geldi. Bir vatandaşımız hafif yaralandı. Patlamanın neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor.” açıklamasında bulundu.

Patlama sesi İstanbul’un birçok ilçesinden duyuldu. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Bayrampaşa ve çevresinde elektrikler kesildi. Patlamanın ağaç altına bırakılan boru tipi bombanın patlatılmasıyla meydana geldiği iddia ediliyor.

AA: Patlamanın olduğu bölgede polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Bölgeden araç ve yaya geçişine izin verilmiyor. Patlama dolayısıyla bir metro aracının camının kırıldığı ve bu nedenle yolcuların tahliye edildiği öğrenildi.

 METRO SEFERLERİ TEK HAT ÜZERİNDEN YAPILIYOR

Bayrampaşa’da meydana gelen patlama sonrası metro seferleri tek hat üzerinden yapılmaya devam ediyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınan bilgiye göre, patlama sonrası Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro seferleri tek hat üzerinden gecikmeli olarak yapıldığı öğrenildi.

kaynak:HaberTurk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.