Beratcan’ın ölümünde şok iddia

0
1204

15 gün önce Kartal’da okul dönüşü eve gelmeyen Beratcan Karakütük’ün cansız bedeni Tuzla’da bir ormanlık alanda bulundu. Cinayetle Ailenin ilişkilerini araştıran polis annenin yasak aşk yaşadığı iddia edilen servis şoförünün peşine düştü…

İstanbul Kartal’da okuldan çıktıktan sonra kaybolan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ten 15 gün sonra acı haber geldi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Beratcan Karakütük ile ilgili dün gelen bir ihbarı değerlendirdi. Ekipler, küçük çocuğun cesedini Tuzla’da Tepeören’deki ormanlık alanda buldu. Beratcan’ın cesedi ilk incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. İlk incelemede küçük çocuğun cesedinde kesik yada kurşun yarası olmadığı tespit edildi.

KAÇIRDIĞI GÜN BOĞMUŞ

Kamera kayıtlarından yola çıkan ve ailenin ilişkilerini de göz önünde bulunduran polis, asıl faili belirledi. Beratcan’ın annesinin ilişkilerini araştıran polisler, küçük çocuğun annesiyle gönül ilişkisi olduğu öğrenilen ulaştırma şoförüne ulaştı. Küçük Beratcan’ı okul çıkışında kaçırdığı ve olay günü boğarak ormana attığı ifade edilen cinayet şüphelisini bulmak için birçok yere baskın düzenlendi. Ancak bulunamayan cinayet şüphelisinin il dışına kaçtığı tespit edildi. Olayla ilgili ifadesine başvurulan dört kişi ise bırakıldı.

‘KAÇIRILMIŞ’ OLABİLİR DENMİŞTİ

Kartal Yıldız İşcimen İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Beratcan Karakütük, 9 Mart’ta okuldan çıktıktan sonra kayıplara karışmıştı. Çocuğun bulunması için bölgede geniş çaplı aramalar yapılmış ama Beratcan’a ait hiçbir iz bulunamamıştı. Polis olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatırken küçük çocuğun kaçırılmış olma ihtimali de değerlendirilmişti.

KESİN ÖLÜM SEBEBİ ADLİ TIP’TA BELİRLENECEK

Ceset üzerinde yapılan ilk incelemede talihsiz Beratcan’ın boğularak öldürülmüş olma ihtimali ağırlık kazanırken, Beratcan’ın kesin ölüm sebebi Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak incelemede belirlenecek.

CESET, ŞÜPHELİNİN TELEFON VE GSP SİNYALLERİ TAKİP EDİLEREK BULUNDU

Öte yandan polisin Beratcan’ın cesedine, olayın bir numaralı şüphelisi olan servis şoförünün cep telefonu baz sinyalleri ve aracındaki GPS bilgilerini kullanarak ulaştığı öğrenildi. Aileyi de tanıdığı belirtilen servis şoförünün olay günü, Beratcan’ın kaybolduğu yerde olduğu belirtildi. Polisin sinyal bilgilerine takip edip şüphelinin aracıyla geçtiği her yerde yoğun bir şekilde aramaya yaparak cesede ulaştığı bildirildi.

HER YERDE ARANIYOR

Cinayet Büro Amirliği’ne bağlı ekiplerin ortadan kaybolan servis şoförünü yakalamak için operasyonları sürdüğü öğrenildi. Olayın üzerindeki esrar perdesini şüphelinin vereceği ifadenin aydınlatacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.