Beykoz’da bir ailenin uyuşturucu dramı

0
1380

Beykoz'da bir ailenin uyuşturucu dramı

Beykoz Belediyesi’nin karşısındaki park alanı ve sahilde haftalardır nöbet tutan Öztürk Ailesi, Beykozluların dikkatini çekmeye çalışıyor.

Beykoz Belediyesi’nin karşısındaki park alanı ve sahilde haftalardır nöbet tutan Öztürk Ailesi, Beykozluların dikkatini çekmeye çalışıyor.

 

Onlar, Beykoz Gümüşsuyu‘nda ikamet eden bir aile: Öztürk AilesiBaba Dursun Öztürk 51 yaşında ve Beykoz Belediyesi‘nde çalışıyor. Anne Fazilet Öztürk ise işini bırakmak zorunda kalmış ve şu an ev hanımı… 47 yaşında… Tek oğulları Emrah, yaklaşık 11 yıldır uyuşturucunun pençesinden kurtulmaya çalışıyor. Ailenin iki kızı iseerkek kardeşlerinin bu durumundan dolayı büyük bir üzüntü yaşıyor.

Baba Dursun Öztürk, evini, arabasını ve sahip olduğu malvarlığını satıp, çocuğu için harcamış… Kendisine, “Neden oğluna uyuşturucu parası veriyorsun?” diyenlere şu yanıtı veriyor: “Eğer vermesem, hırsızlık yapacak! Kötü yollara düşecek. Ondan korkuyorum”. Baba Dursun Öztürk ve Anne Fazilet Öztürk, Beykoz‘da uyuşturucu kullanan çocukların ailelerinin sessiz kaldıklarından yakınarak, artık konuşmalarının zamanının geldiğini ve Beykoz‘daki tüm mahallelerde uyuşturucu satanların ifşa edilmesi gerektiğini söylüyor. Kendilerinin aile olarak yaptıkları mücadeleye, tümBeykozluların destek vermesi gerektiğini dile getiren ve haftalardır Beykoz Belediyesi‘nin karşısındaki parkta akşam saatlerine kadar nöbet bekleyen Öztürk Ailesi, şu çağrıyı yapıyor:

‘Öztürk Ailesi, tüm duyarlı Beykozluları, Pazar akşamı saat 18.00’de Sultaniye Parkı’nda yapılacak eyleme davet ediyor’

Biz 6 Eylül 2015 Pazar günü akşamı saat 18.00’de Beykoz Sultaniye Parkı’nda bir araya gelerek, bir yürüyüş yapacağız. Allah rızası için Beykoz Halkı bize destek versin! Bu sorunu ancak halkın desteğiyle çözebiliriz. Eğer bugün çözemezsek, yarın bir gün Beykoz’da çok daha fazla aile bu çarkın içerisine istemeden girecek!”

Beykoz Belediyesi‘nin karşısındaki sahilde haftalardır gece-gündüz nöbet tutanÖztürk Ailesi‘ne Beykoz Belediyesi de destek vermiş. İki pankart hazırlayanBelediye, bunu ailenin oturduğu yerin karşısındaki ağaçlara asmış. Öztürk Ailesi, yalnızca uyuşturucu bağımlısı olan oğulları için değil, uyuşturucudan dolayı canı yanmış birçok Beykozlu için de eylem yaptığını vurguluyor. Özellikle akşam saatlerinde bulundukları yer ve devamındaki sahilde, uyuşturucu alış-verişinin olduğunu dile getirenÖztürk Ailesi, kendilerinin yaptığı eylemler sonrası, alım-satım trafiğinin azaldığını kaydediyor.

Baba Dursun Öztürk: “Beykozlu aileler artık sessiz kalmasın ve konuşmaktan korkmasın!”

Bonzai denen uyuşturucunun Beykoz gençliğini bitirdiğine dikkat çeken Baba Dursun Öztürk, içenlerin kendinde olmadığını ve sokak ortasında sürüklenerek gittiklerini söylüyor. Bir evladın kolay yetiştirilmediğini de vurgulayan Baba Dursun Öztürk,“Benim oğlum 27 yaşına gelmiş… Onu toprağa vermek, bana zor gelir… Bir baba için bir anne için bu çok zor… Biz de Beykoz’da yaşayan tüm evlatlarımıza sahip çıkmak için, sesimizi duyurabilmek için tüm Beykozluları Pazar akşamı yapacağımız eyleme bekliyoruz. 6 Eylül Pazar akşamı Sultaniye Parkı’nda tüm Beykoz olarak bir araya gelelim ve bu uyuşturucu satıcılarını da ifşa edelim. Beykozlu aileler artık sessiz kalmasın ve konuştaktan korkmasın! Biz eğer hepimiz bir araya gelirsek, bu işi çözebiliriz” diyor.

Anne Fazilet Öztürk: “Eğer ben uyuşturucu satıcılarını ve kullananları biliyorsam, herkes biliyordur!”

Uyuşturucu konusunda Beykoz‘da yaşanan olayların ciddiyetinden de bahsedenÖztürk Ailesi, Beykozlu vatandaşlara ‘daha cesur olmaları’ çağrısında bulunuyor. Mahallelerde uyuşturucu satan kişilerin kimler olduğunun bilindiğini kaydeden Öztürk Ailesi, bu kişilerin ifşa edilerek, yakalanmaları gerektiğini söylüyor. Anne Fazilet Öztürk ise haftalardır nöbet tuttukları yerde, uyuşturucu kullanan ve satanlara rast geldiğini söyleyerek, oğlunun üzüntüsüne diğer Beykozlu evlatların acısının da eklendiğini anlatıyor. Beykoz‘daki tüm çocukların kendi çocuğu olduğunu vurgulayan anne Fazilet Öztürk, oğlunun durumu için işini bırakmak zorunda kaldığını dile getiriyor. Satanları da içenleri de bildiğini ifade eden Anne Fazilet Öztürk, “Eğer ben bunu biliyorsam, herkes biliyordur. Ama susuyorlar. Sakın korkmasınlar! Ben geçmişte çok korkup kaçtım. Ancak o şekilde sorun çözülmüyor. Biz çocuklarımızı dualarla dünyaya getirdik. Hepsi saf ve temiz çocuklar. Bu çocukları hepimizin elbirliğiyle kurtarması ve yeni çocukların da bu illete başlamasının önünü kesmesi gerekiyor” diyor.

Öte yandan Öztürk Ailesi, 6 Ağustos 2015 Pazar günü akşamı saat 18.00‘deSultaniye Parkı‘nda başlayacak eylem yürüyüşüne, tüm duyarlı Beykozlularıbeklediklerini kaydediyor.

 


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.