Bombada El Muhaberat izi

0
1200

El Muhaberat elemanı olduğu sanılan Ali İbrahimini’nin Sultanahmet bombacısı Fadli ile yaptığı telefon görüşmelerinin ardından Suriye Konsolosluğu’nu aradığı belirlendi.

HİLAL YILDIRIM

Sultanahmet’i kana bulayan canlı bomba Nabıl Fadli’nin soruşturma kapsamında önceki gün tutuklanan şüpheli İbrahim Ali İbrahimini ile irtibatı tespit edildi. Savcılık  Halep doğumlu İbrahimini’nin canlı bomba Fadli ile görüştükten sonra Suriye Konsolosluğu’nu arayarak bilgi verdiğini belirledi. İbrahimini’nin Esad’a bağlı Elmuhaberat elemanı olduğu sanılıyor.

Sık sık görüştüler 

Soruşturmada tutuklanan şüpheliler ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Patlamadan sonra canlı bombanın tüm bağlantılarını görüşme trafiğini titizlikle inceleyen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı  İbrahim Ali İbrahimini’nin canlı bomba eylemini gerçekleştiren Nabıl Fadli ile patlamadan önce çok sık görüştüğünü tespit etti. Savcılık Ali İbrahimini’nin Fadli ile görüştükten sonra Esad rejimine bağlı Suriye Konsolosluğu’nu arayarak bilgi verdiğini belirledi. Ali İbrahimini’nin Fadli ile görüştükten sonra  Suriyeyi de sık sık arayıp bilgi verdiği tespit edildi.

http://www.aksam.com.tr/guncel/bombada-el-muhaberat-izi/haber-482142

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.