“Bu millet asla kimseyi arkasından hançerlemez. Bu millet göğüs göğüse savaşmayı çok iyi bilir”

0
1267

“Bu millet göğüs göğüse savaşmayı çok iyi bilir”

‘ta katıldığı toplu açılışta töreninde yaptığı konuşmada Rus uçağının düşürülmesinin ardından Putin tarafından yapılan açıklamalara sert cevap verdi.

‘ta katıldığı toplu açılışta töreninde yaptığı konuşmada Rus uçağının düşürülmesinin ardından Putin tarafından yapılan açıklamalara sert cevap verdi. Erdoğan “Putin diyor ki “Bizi arkadan hançerlendik. Bu millet asla kimseyi arkasından hançerlemez. Bu millet göğüs göğüse savaşmayı çok iyi bilir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;
Sağlık ve eğitim alanında büyük yatırımları yaptık. Bayburt’ta sadece 2 km bölünmüş yol vardı. Biz buna 72 km yol ilave ettik.

Karadeniz hızlı tren projesi Bayburt’tan geçiyor. TOKİ aracalığıyla 988 konut kazandırdık. 1500 konutluk projemiz devam ediyor. Demirözü barajını tamamlamak bize nasip oldu.

Bayburt’a şimdiye kadar 113 trilyon kaynak aktardık. Dede Korkut türbesi var değil mi? O türbede ne diyor? 718. Bu topraklarda 1300 yıllık mührümüz var.

“GEREKEN CEVABI ALDILAR”
7 Haziran sonrası bir belirsizlik olunca birileri meydanı boş bulup saldırdılar. Ama boş olmadığını gördüler.Herkese anladığı dilden cevap verildi ve verilmeye devam edecek. Sen belediyenin araçlarıyla hendek kazacaksın. Gereken cevabı aldılar almaya da devam edecek.

1 Kasım’da milletimiz bu ülkenin kaderini bir avuç teröriste bırakmayacağını gösterdi.Türkiye’nin olduğu coğrafya bir anlık tereddüde izin vermiyor. Suriye’nin, Irak’ın durumu ortada. 1000 yıldır bu coğrafyada nice güç gösterilerine sahne oldu. Biz burada 78 milyon nüfusumuzla dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz.

Salı sabahı sınırımızı ihlal eden bir savaş uçağı F16’larımız tarafından düşürüldü. İkazlara rağmen dinlemediler. Neticesinde vuruldu. Sınırımız daha önce de havan topu, uçak, helikopterlerin bu tür tacizleri oldu.Bu olaydan 3-4 gün önce iki kez sınır ihlali yaptılar. Bize dediler ki, stratejik ortaklığımız var. dediler. Ben kendisini 4 Ekim’de aradım. Bunun şık olmadığını söyledim.

G20’de konuştuk. “Davetsiz misafirlik olmaz” dedik. Putin’in Hollande konuşmasından sonra yaptığı açıklamalar asla kabul edilemez. DAEŞ’le mücadele eden ülke Türkiye’dir. “Türkiye’yi İslamlaştırma lafı ne demek”.Ben Rus yönetimi için “Hristiyanlaştırıyor” desem. Olur mu?

Türkiye DAEŞ’ten petrol alıyor diyorlar. Yazıklar olsun.Tam aksine Rus şirketleri ve DAEŞ Suriye rejimine petrol satıyor.Biz bir terör örgütünden petrol alacak kadar haysiyetsiz değiliz. Bunlar müfteri sıfatını sahiplenmişler.BM’de 120 ülke olarak muhalifleri kabul ediyoruz.

“RUSYA YALANCI DURUMUNA DÜŞECEKTİR”
Sayın Putin Türkiye’ye giden birtakım tırlardan bahsediyor. Dedikodularla iş yapılmaz. Paris’te zirve var. Kendisi de oraya gelecek. Bu meseleyi orada da görüşürüz. Rusya yalancı durumuna düşecektir. Sayın Putin kim teröe çift taraflı oynuyorsa ateşle oynuyordur. diyor. Evet buna katılıyorum.

380 binin katiliyle ortaklık yapmak ateşle oynamaktır. Muhalifleri bombalamak ateşle oynamaktır. İşadamlarımızı fuardan kovmak ateşle oynamaktır. Ateşle oynama

“BU MİLLET GÖĞÜS GÖĞÜSE SAVAŞMAYI ÇOK İYİ BİLİR”

Devletler arasındaki ilişkiler çocuk oyuncağı değildir.Biz Rusya’yla ilişkilerimizi çok önemsiyoruz. Putin diyor ki “Bizi arkadan hançerlendik”

Bu millet asla kimseyi arkasından hançerlemez. Bu millet göğüs göğüse savaşmayı çok iyi bilir.Rusya’ya diyorum ki bu konuyu tırmandırmayalım.

http://www.takvim.com.tr/guncel/2015/11/27/cumhurbaskani-erdogandan-onemli-aciklamalar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.