Cici çocuk gitti bölücü SELO geldi

0
1138

Seçim sürecinde ‘cici çocuk’ maskesi takarak oy isteyen Demirtaş, Rusya ziyaretinin ardından bölücü ve skandal açıklamalarına hız verdi.

7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimleri sürecinde miting meydanlarından “Türkiyelileşme, demokrasi, özgürlük, bütünlük” mesajları veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da katıldığı Demokratik Toplum Kongresinde asıl yüzünü gözler önüne serdi. Seçim sürecinde “Türkiye’nin bütünlüğü ve bayrağıyla herhangi bir derdimiz yok” açıklamasında bulunan Demirtaş, terör propagandası yapılan programda 2016 yılında Kürdistan adında özerk ya da bağımsız bir devlet kurulacağını öne sürdü.

Kandil de nasibini aldı 

Terörle mücadele sürecinin hız kazandığı günlerde, PKK’lılara yardım edemeyince beraberindeki basın mensuplarına “Başbakan’ın gücü bize mi yetiyor? Rus uçağı hava sahamızı ihlal ediyor. Putin’e de parmak sallasalar ya” açıklamasında bulunan Demirtaş, Türk hava sahasını ihlal etmesi üzerine düşürülen Rus uçağının ardından ağız değiştirmişti. Moskova – Ankara arasındaki gerilimden faydalanmak için alelacele harekete geçen HDP Eş Başkanı, henüz TBMM’de yemin dahi etmeden Moskova’ya giderek Rus Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüşme gerçekleştirmişti. PKK’nın Suriye kolu olan PYD-YPG’nin Fırat’ın batısına geçmeleri konusunda Rusya’nın destek vermesini de talep etmişti. Uluslararası alanda yürüttükleri kara propaganda ile sonuç alamayan Rus cephesinin de, PKK’ya Suriye’de yardım edeceğinin sözünü verdiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Karayılan küstahlaştı 

Hava operasyonları başlamadan önce “Türkiye’yi yangın yerine çeviririz” tehdidini savuran, ancak Kandil’in yerle bir edilmesinin ardından “Masaya dönelim” çağrısında bulunan üst düzey PKK’lı terörist Murat Karayılan Rusya’dan cesaret aldı. Demirtaş’ın Diyarbakır’daki açıklamalarına benzer ifadeler kullanan Karayılan da geçtiğimiz hafta benzer bir açıklama yapmış, ”Özerklik olmazsa ayrılmayı düşünüyoruz” demişti.

Sistem sizi daha fazla kaldırmaz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, terör örgütüyle arasında mesafe koymayan HDP’yi açıkça uyardı. Türkiye’de yakın bir zamana kadar siyasi partilerin sık sık kapatılırken, Anayasa değişikliğiyle siyasi partilerin kapatılmasını büyük ölçüde yasakladıklarını ifade eden Şahin, şöyle dedi: ”Siyasi partiler terör örgütleriyle işbirliği yapmazlar. ‘Hayır, biz hem siyasi bir parti olacağız hem de silahla amaçlarımızı gerçekleştireceğiz’ diyorsanız buna hiçbir demokratik ülke müsamahakâr davranamaz.

KAYNAK:GÜNEŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.