Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vize muafiyetiyle ilgili dünkü sözleri Avrupa’da paniğe neden oldu.

0
2305

Erdoğan konuştu Avrupa’da yer yerinden oynadı!

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan‘ın vize muafiyetiyle ilgili sözleri Avrupa basınında manşetlere taşındı.

ALMAN BASINI: ERDOĞAN TEHDİT EDİYOR

Alman basını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dünya İnsani Zirvesi’nin kapanışında vize muafiyeti konusunda sarf ettiği sözlerini tehdit olarak değerlendirdi.

Spiegel online gazetesi, “Türkiye cumhurbaşkanı AB’nin vize muafiyeti konusunda adım atmaması durumunda geri kabul anlamasını yürürlüğe sokmak istemiyor.Recep Tayyip Erdoğan, İnsani Yardım Zirvesi’nin kapanışında vize görüşmelerinde ilerleme sağlanmazsa Türk parlamentosunun geri kabul anlaşmasını onaylamayacağını söyledi” ifadelerini kullandı.

Zeit gazetesi ise “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kez daha AB’ye baskı yapıyor. Erdoğan, İnsani Yardım Zirvesi’nin kapanışında AB üyelerini uyardı: Erdoğan, şayet  AB vize muafiyeti konusunda adım atmazsa, AB-Türkiye anlaşmasının yürürlüğe girmeyeceğini söyledi” ifadeleriyle haberi duyurdu.

İSVİÇRE’DE MANŞET; “ERDOĞAN’DAN MÜLTECİ GÖNDERİMİNİ DURDURMA TEHDİDİ”

İSVİÇRE’NİN Blick gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dünya İnsani Zirvesi’nin kapanışında yaptığı konuşmayı Avrupa’ya tehdit olarak değerlendirerek manşetten yayınladı.

Blick gazetesi, manşetten verdiği haberde şunları yazdı; “Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki anlaşmazlık tırmanıyor. Erdoğan, Türklerin Avrupa’ya vizesiz alınmaması halinde, Avrupa Birliği’ni yapılan anlaşmanın iptaliyle tehdit ediyor”diye yazdı.

“TÜRKİYE VAZGEÇEBİLİR”

Bu arada Türkiye’den Yunanistan’a giden mültecilere mani olunduğu ifade edilirken, Avrupa Birliği’nin Türk vatandaşlarına uygulanan vizeyi kaldırma müzakerelerinde ilerleme olmaması halinde konunun kayganlaşma zeminine oturacağını, bu durumda Türkiye’nin de mülteciler konusunda verdiği sözden vazgeçebileceğini söylerken, Erdoğan’ın Avrupa Birliği’ni tehdit ettiğini yazdı. Gazete, haberde Merkel ve Erdoğan’ın birlikte çekilmiş bir resmini kullandı.

http://www.bursahayat.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.