Cumhurbaşkanlığında 395, Başbakanlıkta 554 Fetö’cü Tespit Edildi

0
1174

Son dakika… Devlete sızdırılan 5 bin FETÖ’cü Tespit Edidi…

 

-İçişleri Bakanlığı: 673

Türk Silahlı Kuvvetleri: 602

– Adalet Bakanlığı.513

sağlık Bakanlığı: 314

– Milli eğitim Bakanlığı:179

-Maliye Bakanlığı:122

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: 77

Ulaştırma Bakanlığı: 52

– Orman ve Su İşleri Bakanlığı: 41

– Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı: 38

gümrük bakanlığı: 33

– Enerji Bakanlığı:24

– Gençlik ve spor Bakanlığı: 17

Dışişleri Bakanlığı :16

– Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı: 8

– Bilim ve Sanayi Bakanlığı: 8

– Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: 7

ekonomi bakanlığı: 2

Kaynak Holding soruşturmasında devlete sızdırılan FETÖ’cü hainlerin listesi ortaya çıktı. Kaynak Holding’de çalışan ve yeterli referansı alanların yapılan KPSS sınavlarında verilen kopyalarla kamuya geçmeleri sağlanmış.

17-25 Aralık kumpasıyla hükümeti devirmeye çalışan ancak başarılı olamayınca 15 Temmuz’da darbeyle yönetimi ele geçirmeye çalışan FETÖ’ye ait Kaynak Holding’e yönelik soruşturmalarda her gün yeni bilgi ve belgelere ulaşılıyor. Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’un koordinesinde, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Önelge’nin yürüttüğü soruşturmada FETÖ’nün devlet kurumlarına nasıl sızdığının belgeleri ortaya çıktı.

KAMUYA KAYNAK OLDULAR

Devlet içine sızan ve kritik noktalara getirdiği adamları vasıtasıyla atamalar yapan FETÖ’nün, finans kaynaklarından Kaynak Holding, aynı zamanda bir başka misyon daha üstlenmiş. Kaynak Holding’de çalışan ve yeterli referansı alanların yapılan KPSS sınavlarında verilen kopyalarla kamuya geçmeleri sağlanmış. Bu kişiler çeşitli bakanlıklar bünyesinde kritik dairelere atanarak örgütün devlet içindeki varlığı daha da artırılmaya çalışılmış.

SORULARI ÇALARAK GİRDİLER

Cumhuriyet Savcılığı Kaynak Holding’in son 10 yıllık SGK kayıtlarını mercek altına aldı. Elde edilen on binlerce SGK kaydını tek tek incelen savcılık, çalınan sorularla KPSS üzerinden 4 bin 978 kişinin kamu kurum ve kuruluşlarına girdiğini tespit ettiği listeye ulaşıldı. Yukarıda hemen listeni okurlarımıza tekt
im ettik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.