DAEŞ’e anında ateş

0
1082

Suriye’de bulunan DAEŞ mevzilerinden atılan füzeler Kilis’te okulu vurdu. 1 kadın öldü, 2 kişi yaralandı. TSK saldırıya anında karşılık verdi.

Lokman HAPPANİ / KİLİS

Suriye’den atılan 3 roket Kilis’e düştü. Roketlerden birisi kent merkezindeki okulun bahçesine diğer ikisi ise boş araziye düştü. Okula isabet eden roketin neden olduğu patlamada bir hizmetli öldü, bir öğrenci ile  bir öğretmen yaralandı. DAEŞ mevzilerinden atıldığı ve Rus yapımı Katyuşa olduğu belirtilen roketlere TSK anında karşılık verdi.

Büyük panik yaşandı 

Kilis’in Karataş Mahallesi’ndeki Eyüp Gökçe İmam Ortaokulu ve bitişiğindeki Nazlı Ömer Çetin İlkokulu’nun bahçesinde sabah 09.30 sıralarında patlama meydana geldi. Büyük paniğin yaşandığı her iki okulda öğrenciler ve öğretmenler korku halinde kendini dışarıya attı.  Patlamada okul hizmetlisi Ayşe Polat hayatını kaybetti. 7. sınıfta eğitim gören kız öğrenci Gülten C. ise ağır, öğretmen Galip G. ise hafif yaralandı. Kilis Valiliği güvenlik sebebiyle okullarda 1 günlük tatil ilan etti.

ANINDA MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ 

Kilis’te sınır güvenliğini sağlayan birlikler Suriye tarafında 3 roketin geldiği DAEŞ mevzilerini tespit edip anında karşılık verdi. Obüs ve top atışları ile roketlerin atıldığı DAEŞ mevzilerinin vurulduğu öğrenildi.

Türkmenlerden PYD iddiası

Suriye Türkmen haber ajansı ise kritik bir iddiayı gündemine taşıdı. Ajans, Kilis’e düşen füzelerin PYD tarafından atıldığını iddia etti. Suriye Türkmenleri haber ajansı, bu iddiasını yerel kaynaklara dayandırdı.

2 METRELİK ÇUKUR OLUŞTU

Okulun yanı sıra yaklaşık 200 metre uzağındaki su arıtma tesisinin yanındaki boş araziye düşen roketler  2 metre çapında 45 santimetre derinliğinde çukur oluşturdu.  Güvenlik güçleri yaptıkları tespitte Kilis’e düşen cisimlerin Suriye’deki DAEŞ mevzilerinden atılan Katyuşa roketleri olduğunu belirledi.(Aksam)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.