Demirtaş’tan skandal ‘özerklik’ açıklaması

0
1216

HDP Eş Başkanı Demirtaş, Demokratik Toplum Kongresi’nde önce hendekleri ve teröristleri savundu sonra da ayrımcı ifadeler kullandı. Demirtaş’ın “Artık gelecek yüzyılda bir Kürdistan gerçeği olacak. Özerk bölgeleri de olacak belki devleti de olacak” sözleri dikkat çekti.

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Spor Tesisleri’ndek Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK), “öz yönetimi” tartışıldığı olağanüstü kongreye HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, DTK Eş Başkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak, DBP Eş Genel Başkanları Emine Ayna ve Kamuran Yüksek, HDK Eş Başkanları Ertuğrul Kürkçü ve Sabahat Tuncel ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Kongrenin açılış konuşmasını DTK Eş Başkanı Selam Irmak yaptı.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Demokratik Toplum Kongresi’nin olağanüstü toplantısında “Madem güçlüsün al reisini de Cizre’ye git. Madem kurtarıyorsun bakalım bir Sur’a git de bak seni nasıl karşılayacaklar” dedi. Demirtaş’ın “Artık gelecek yüzyılda bir Kürdistan gerçeği olacak. Özerk bölgeleri de olacak belki devleti de olacak” sözleri dikkat çekti.

DTK’nın açılış konuşmasını yapan Eş Genel Başkan Selma Irmak, kendi kararlarını kendilerinin vermek istediğini söyledi. Irmak, Abdullah Öcalan’ın silahlı mücadele değil, müzakere yolunu önerdiğini iddia etti.

http://www.yenisafak.com/gundem/demirtastan-skandal-ozerklik-aciklamasi-2374716

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.