Devlet Bahçeli neden Meral Akşener’i MHP’den aday göstermedi

0
2595

MHP neden Meral Akşener'i neden aday göstermedi?

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, katıldığı canlı yayın programında Devlet Bahçeli’nin neden ’i ’den aday göstermediğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

1 Kasım seçimleri için partiler aday listelerini YSK’ya teslim ederken, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak 24 TV’de Seda Selek’e partilerin aday seçimini değerlendirdi. Nuh Albayrak ‘de aday gösterilmeyen için çarpıcı tespitlerde bulunarak; ‘Devlet Bahçeli her zaman sönük, hiç bir lider özelliği olmayan pasif, bir siyasetçi. Meral Akşener’in sürekli isminin zikredilmesi Bahçeli’yi rahatsız etti.’ dedi.

İşte Nuh Albayrak’ın değerlendirmelerinden öne çıkan başlıklar…

Seçim partiler için her zaman için önemlidir ama bu seçim çok daha önemli. Tabiri caizse altın tartar gibi kim bize ne kazandırır, ne kaybettirir hesabı yapılarak büyük bir titizlikle adaylar seçildi. 7 Haziran’da sadece AK Parti’yi iktidardan düşürmeyi planlayan, olmazların olduğu, bir araya geldiği bir cephe oluşturuldu. AK Parti’ye karşı komple bir cephe oluşturulmuştu.

TUĞRUL TÜRKEŞ’İN AK PARTİ’DEN ADAY OLMASI

Önceden bir pazarlık yapılarak aday yapıldığını düşünmüyorum. Sayın Türkeş Anayasa çerçevesindeki bir teklifi kabul etti. Siyasi mağdur durumuna düştü. Çok katı bir tavra maruz kaldı. Tuğrul Türkeş’in AK Parti adaylığı yerinde olmuştur.

MERAL AKŞENER’İ NEDEN MHP’DEN ADAY GÖSTERİLMEDİ?

MHP’de çok sivrilikler yaşanıyor. Şimdi bakın bir partide isteyen istediğini aday yapar veya yaplmaz. İlla bu aday yapılacak diye bir şey yok. Fakat gerek Tuğrul Türkeş’in partiden ihraç gerekçesi ve biçimi gerekse Meral Akşener’in aday gösterilmemesi hatta biraz daha geri gidelim. Bir önceki seçimde Sinan Oğan’ın aday gösterilmemesi bunlar izahı çok zor ve gerçekten tabanında tamamının vicdanında ben oturduğunu vicdanında karşılık bulduğunu düşünmüyorum. Ve bakın beni bir şey daha çok şaşırtıyor. Bu yapılan bir zulümdür. Bu yapılan parti içi diktatörlüktür. Başka izahı yok bunun. Daha ilginci gün boyunca Meral Akşener’in aday olmadığı gösterilmediği belli olduktan sonra yapılan yorumlara çok şaşırıyorum. Şöyle baya böyle kelli felli, işte tarafsız filan analizler yapan isimler çok böyle ince ince gayretlerle bu kararları normal göstermeye çalışıyorlar. Böyle bir gayretler içerisindeler. Ve bunu başaramıyorlar. Kıllanıp duruyorlar.

AKŞENER’İN SÜREKLİ İSMİNİN ZİKREDİLMESİ BAHÇELİ’Yİ RAHATSIZ ETTİ

Neden şimdi burada çok basit bir ölçü var. Allah razısı için bir an için düşünelim acaba benzer bir durum AK Parti’de yaşansaydı, yani Meral Akşener gibi bir isim liste dışı bırakılsaydı ne olurdu? Niye Meral Akşener diyorum? Sayın Akşener son derece tutarlı bütün kesimlerde karşılığı olan ilkeli bir isim. Dolaysıyla her isim harcanabilir burada ki gerekçe ne sadece ve sadece az önce bahsettiğim gerekçelerden dolayısıyla tamamen kendisinin dışında isminin zaman zaman zikredilmesi Bahçeli’yi rahatsız ediyor. Sayın Sinan Oğan için de böyle. Son derece tutarlı çok acımasız yorumlar yapıyor idi ama Türkiye’yle ilgili terörle ilgili vs. Çözüm süreciyle ilgili filan ama kendi partisi açısından son derece tutarlı bir isimdi. Devlet Bahçeli her zaman sönük, hiç bir lider özelliği olmayan pasif, hiç bir PR yapılacak tarafı olmayan bir isim böyle isimler öne çıkması kendisini çok rahatsız ediyor.merqaak2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.