Diyarbakır’da PKK’lı doktor ve hemşire skandalı…

0
1697

 PKK’lıların fotoğraflarını paylaşan S.K İç Hastalıkları Doktoru olarak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev alıyo

Yıllardır biliniyor, ancak kimse bu konuda ağzını açık konuşmuyor. Terör örgütü PKK yandaşı doktor ve hemşirelerin özellikle Diyarbakır’da kümelendiği, tayinlerini örgüte yakınlığı ile bilinen bürokratlar aracılığı çıkartarak yaralı – hasta teröristlerin tedavisinde aktif rol oynadığı iddiları kulaktan kulağa yayılıyordu.

Geçtiğimiz Aralık Ayı’nda istihbarat raporlarına giren ‘PKK Ankara ve İstanbul’daki hastanelerden sağlık görevlilerinin tayinini Diyarbakır ve güneydoğu illerine çıkartıyor’ bilgisinin ardından bu konuda vatandaşlardan ihbar yağmaya başladı.

OPERASYONLARDA YARALANAN ASKER VE POLİSE KASTEN BAKMIYORLAR

Yıllardır devletin verdiği maaşlar terör örgütünün maşası haline gelen doktor ve hemşirelerin özellikle Diyarbakır Dicli Üniversitesi Hastanesi’nde, çatışmalarda yaralanan polis ve askeri personele kötü muamele yaptığı, kasten tedavilerini geciktirdiği, ya da tedavi sırasında bile acı çektirecek uygulamalara imza attığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Konuyla ilgili olarak Güneş Gazetesi’ne konuşan Avukat Fatih Mehmet Akmeşe, terör yandaşı sağlık personelinin birçok yasağı ihlal ettiğini belirtti.

MESLEKTEN ATILMALARI GEREKİYOR

Akmeşe, “Hastanede yaralı güvenlik güçleriyle ilgilenmeyen doktor ve hemşireler, kamu görevinden doğan yükümlülüğünü yerine getirmeme ve TCK madde 257’de tanımlanan “Görevi kötüye kullanma” suçunu işlemişlerdir. Kahraman güvenlik personelimizin, doktorların müdahale etmemesi sonuca şehit düşmeleri halinde, sağlık personeli, TCK madde 83’de tanımlanan “Kasten öldürmenin ihmali davranışla gerçekleştirilmesi” suçunu işlemiş olurlar. Adalet Bakanlığı’nın izin vermesi halinde, bu suçlardan dolayı haklarında soruşturma açılarak meslekten men edilmeleri ihtimal dahilindedir” ifadeleri kullanıldı.

Doğu ve Güneydoğu’da yürütülen terörle mücadele kapsamındaki operasyonlarda birçok güvenlik görevlisi yaralanarak hastaneye kaldırılıyor. Ancak hastanelerde ‘sağlık personeli’ adı altında bulunan birçok terör yandaşı, asker ve polislerin iyileşmemesi için ellerinden geleni yapıyor. Doğru dürüst tedavi olamayan güvenlik görevlileri, ağır şartlar altında başka hastanelere sevk istemek zorunda kalıyor. Öte yandan, aynı çatışmalarda yara alan ve yine güvenlik güçleri tarafından hastaneye götürülen eli kanlı teröristler ise el üstünde tutuluyor. Her türlü müdahale ve tedavi uygulanan teröristler, kısa sürede taburcu edilebiliyor. Bu durum, hastanede görevini yapmaya çalışan sağlık görevlilerini ve güvenlik güçlerini kaygılandırıyor.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Bölgedeki sorunu manşetine taşıyan GÜNEŞ Gazetesi, Türkiye çapında büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya hesaplarından, terör destekçisi sağlık personellerine ait binlerce ihbar paylaşıldı. Öte yandan, daha önce terör örgütü PKK propagandası yapan birçok sosyal medya hesabı da, sahipleri tarafından açığa çıkmamak maksadıyla kapatıldı.

PAYLAŞIMLAR KAN DONDURDU

Eli kanlı teröristlerle yaralanan güvenlik görevlilerini tedavi etmesi gereken sağlık personelinden bazılarının sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım dehşete düşürecek cinsten. Yoğun bakımın en üst kademelerinden, acil servise kadar birçok alanda varlık gösteren terör yandaşları, sosyal medya hesaplarından devlete ve güvenlik güçlerine ağza alınmayacak hakaretler yağdırıyor. Alenen PKK propagandasına hizmet ediyor.

TERÖRİSTLERE ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Terör yandaşı sağlık görevlileri arasında en çok dikkat çeken paylaşım Van Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Doktor Y. S.’ye ait. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada yaralanan bir kadın teröristten “Kadın Gerillalar onurumuzdur” şeklinde bahsediyor. PKK’lı haini iyileştirdiğini itiraf eden terör yandaşı doktor, “Acaba var mıdır bin yılda böyle onurlu savaşçı?” ifadeleriyle övgüler diziyor.

KAHRAMAN İLAN ETMİŞ
Kadın teröristlerin ve çatışmalarda öldürülen PKK’lıların fotoğraflarını paylaşan S.K İç Hastalıkları Doktoru olarak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev alıyor.  K.’nın terör yandaşı bir STK’ya ait kareleri de hesabında yer alıyor.
Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görevli M. D. askere pusular kuran eli kanlı teröristlerin “haklarını savunduğunu” sosyal medyadan paylaşmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.