Erdoğan: Fizan’a bile kaçsalar hesap verecekler

0
1036

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Dostluk Derneği üyelerini kabulünde konuşuyor. 17 Aralık darbe girişiminin ‘millet adına hayırlara vesile olduğunu’ belirten Cumhurbaşkanı, “Bizim için ‘kaçacak’ diyen kibir abideleri, bugün kaçacak delik arıyorlar. Biz buradayız” diye konuştu.

İşte o konuşmadan satır başları:

Rabbimden bu mübarek gecenin her yerde zulmun, çatışmanın kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını diliyorum. Birlikte yürüdüğümüz, dava arkadaşlığı yaptığımız tüm büyüklerimizi rahmetle yad ediyorum. Necmettin Erbakan hocamızı da özlemle yad ediyorum. Bizden önceki nesiller çok zor şartlar altında baskılara aldırmadan mücadele ettiler. Onlar her zaman umudu diri tutarak hak bildikleri yolda yürüdüler. Bugün burada bir arada bulabiliyorsak, şüphesiz bu önce Allah’ın takdiridir ve bu davaya baş koymuş kardeşlerimizin başarısıdır.
EMANETİMİZİ GENÇLERE TESLİM EDECEĞİZ
Tarihten aldığımız ders ve ilhamla geleceğe yürüyoruz. İnsan unutur, bu sebeple sık sık hafızalarımız tazelemeye ihtiyacımız var. Bizden önceki nesillerin başlarından geçenleri tekrar tekrar gözden geçirmeliyiz. Hepimizi derinden etkileyen olayların, acı tecrübelerin tekrarına engel olmak için bunu özellikle yapmalıyız. Biz de dava taşını gediğine koymaya çalışıyoruz. Mevki makam değil hayırda yarışarak mücadelemizi sürdürüp emanetimizi gençlere teslim edeceğiz.
PENSİLVANYA’DAKİ ÇETE LİDERİ…
Biliyorsunuz 17 Aralık’ta bir kutlu gecede Mevlana’nın 742 yılını hep birlikte idrak ettik. 17 Aralık aynı zamanda ülke tarihimize kazınmış kara bir günün yıl dönümüdür. 40 yıldır takiye yaparak milletimizin iyi niyetini istismar eden bu yapının maskesi 17 Aralık 2013 tarihinde tamamen düşmüştür. Pensilvanya’daki çete liderinin organize ettiği bu yapının kimlr tarafından kullanıldığını hep birlikte gördük. 17 Aralıkta bu hainlerin inlerine gireceğimize söz vermiştik. Allah’a şükür inlerine girdik ve girmeye de devam edeceğiz. Bu kolay bir süreç değil ama yorulsak bile bu işi sonuçlandıracağız. Bizim için harita üzerinde yer gösterip oaraya buraya kaçacak diyen kibir abideleri bugün kaçacak delik arıyor. Biz buradayız.
GIRTLAKLARINA KADAR HARAMA GÖMÜLDÜLER
Devletin telefonlarını dinleyenler bugün yaptıklarının hesabını tek tek veriyorlar. Haram lokma yemedik diyorlar, şov yapıyorlar. Sınav sorularını çalmaktan, himmet paralarına kadar gırtlağa kadar harama bürünmüşler. Bunları maşa olarak kullanan çevreler de gördükleri beceriksizlik karşısında şimdi kendilerini terk ediyorlar.Rabbimiz sizin hayır bildiğinizde şer, şer bildiğinizde hayır vardır diye buyuruyor. Allah’ın takdiri ile bu olay hayırlara vesile oldu. Biz de bu kanser hücresini ülkemizden temizlemek için var gücümüzle çalışıyoruz.
FİZAN’A BİLE KAÇSALAR HESAP VERECEKLER
Şu an ABD’de güçlü bir hukuk bürosu ile bu konu yürüyor, onlar da artık ciddi ciddi rahatsız.Bir dönem uluslararası basını da kullanarak ülkemizi DAEŞ destekçisi gibi göstermek için çok çabaladılar. Kapı kapı dolaştılar. Biz bu iftira kampanyalarını da boşa çıkardık.Bir çok ülke bu yapının faaliyetlerini ya durdurdu ya da yakın takibe aldı. Artık hiçbir yerde eskisi gibi rahat değiller. Pensilvanya’daki çete liderinin iadesi içinde çalışmalarımız devam ediyor. Çete lideri başta olmak üzere bütün kaçakları getirip adalete teslim edeceğiz. Fizan’a bile gitseler yaptıklarının hesabını verecekler.
TÜRKİYE’Yİ TERÖR ÜZERİNDEN TERBİYE EDEMEZLER
Bir dönem sağ-sol kavgasını çıkaranlar, Alevi ve Sunnilerini birbirine düşürmek isteyenler bugün de terör örgütleri üzerinden oyunlarına devam etmektedir. Açık ve net konuşuyorum, Türkiye terör üzerinden terbiye edilemeyecek kadar büyük ve güçlü bir ülkedir. Milleteçe hepimizi yavaşlatan konuları hal yoluna koymaya başladık. İnşallah önümüzdeki dönem sivil yasanın yahkim edildiği bir dönem olacak. Ak saçlılarımızın engin tecrübesi, gençlerimizin enerjisi ile bu inşaa dönemini birlikte tamamlayacağız. Ben geleceğimizin bugünlerden çok daha aydınlık olduğuna inanıyorum.,
http://gundem.millet.com.tr/fizana-bile-kacsalar-hesap-verecekler-haberi/1279427

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.