Ermenistan-Azerbaycan Çatışması: 3 Asker Şehit

0
1649

Ermenistan-Azerbaycan arasında ilan edilen ateşkese karşın çatışmalar yeniden alevlendi. Ermeni güçlerinin açtığı ateş sonucu 3 Azerbaycan askeri şehit düştü.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında devam eden çatışmalarda  Azerbaycanordusundan üç asker hayatını kaybetti.

“ERMENİSTAN TANSİYONU ARTIRIYOR”

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada,  Azerbaycan‘ın dün karşı atakları durdurma kararını açıklamasına rağmen  Ermenistan‘ın tansiyonu artırmaya devam ettiği belirtildi.

SİVİL YERLEŞİM BİRİMLERİNE ATEŞ AÇTI

Ermeni güçlerinin, kaybettikleri bölgeleri geri almak için cephe hattının  Ağdere, Terter, Hocavend ve  Fuzuli bölgelerinde  Azerbaycan mevzilerine saldırdığı, sivil yerleşim birimlerine ateş açtığı bildirildi.

3 AZERBAYCAN ASKERİ ŞEHİT DÜŞTÜ

Açıklamada, dün gün boyu ve gece çıkan çatışmalarda Ermeni güçlerinin çok sayıda kayıp verdiği,  Ermenistan askeri araçlarının imha edildiği vurgulandı. Çatışmalarda  Azerbaycan ordusundan 3 askerin şehit düştüğü ifade edildi.

AZERBAYCAN, ERMENİSTAN’IN KARABAĞ’DAKİ KOMUTA MERKEZİNİ VURDU

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, işgal altındaki bölgelerde bulunan  ErmenistanSilahlı Kuvvetler Komuta Merkezi’nin vurulduğunu açıkladı.

ARALARINDA GENERAL VE ALBAYLARIN DA BULUNDUĞU ÇOK SAYIDA ERMENİ ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

Yapılan nokta atışı ile Komuta Merkezi’ni vurduklarını açıklayan Azerbaycanlı yetkililer, aralarında general ve albayların da bulunduğu çok sayıda Ermeni askerinin öldürüldüğünü bildirdi. Bakanlık yapılan operasyona ilişkin görüntülerin yakın zamanda basına servis edileceğini de ifade etti.

1 NİSAN’DA OPERASYON BAŞLADI

Azerbaycan ordusu, sivillerin can güvenliğinin temin edilmesi için 1 Nisan’da operasyonlara başlamış, bazı stratejik tepeler ve yerleşim birimlerini geri almıştı. Çatışmalarda 12  Azerbaycan askeri şehit olmuş, 100’den fazla  Ermenistanaskeri öldürülmüştü.

http://www.sondakika.com/haber/haber-ermenistan-azerbaycan-cephe-hattindaki-catisma-8322315/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.