ETNOSPOR ve KÜLTÜR FESTİVALİ BASİN TOPLANTİSİ YAPILDI

0
1621

fes5e veren Erdoğan, 850.000 m2’lik bir alanın etkinlik için organize edildiğini ve organizasyonda 110 at, 185 atlı akrobat, ve 472 sporcunun yer alacağını söyledi.

Bilal Erdoğan; organizasyon alanına kendi çadırı ile gelmek ve vakit geçirmek isteyenler için de bir bölüm ayrıldığını dile getirdi.

15 TEMMUZ VURGUSU

Konuşmasının devamında yaşanan darbe sürecinde halkımızın gösterdiği kahramanlığa da vurgu yapan Erdoğan, 15 Temmuzun kendi kültürümüzü kazanmamızın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini dile getirdi.

TEMEL KARADENİZ: ÇOCUKLARIMIZ HE-MAN İLE DEĞİL BİZİM KÜLTÜRÜMÜZLE YETİŞECEK

Bilal Erdoğan’dan sonra konuşan ve organizasyona ev sahipliği yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz; “Bizim çocuklarımız ellerinde tahta kılıçla gölgelerin gücü adına He-Man diyerek yetişiyordu, artık gaza niyetine diyerek, ok fırlatarak yetişecekler. Unutulan değerlerimizi hatırlatan, kültürel eksikliğini hepimizin hissettiği bu yaklaşımı takdirle karşılamak gerekiyor. Dünya ölçeğinde gerçekleşecek böyle bir organizasyonun Küçükçekmede gerçekleşmesinden gurur duyuyorum” dedi.

HAYDAR ALİ YILDIZ: BİR MEDENİYETİN İNŞASINA ŞAHİTLİK EDİYORUZ

Toplantıda konuşan İstanbul Milletvekili ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Haydar Ali Yıldız ise; “bizim siyaset anlayışımız da, spor anlayışımızda medeniyet eksenlidir. Bize düşen medeniyetimizin değerlerini, tarihimizin değerlerini, jeopolitiği, coğrafyayı hesaba katarak bu değerleri geleceğe taşımaktır. Etno bugün bunu yapıyor.

Okçular Vakfı olarak, okçuluğun tanıtılması, geliştirilmesi anlamında faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bu milli sporumuzu, ata sporumuzu geliştirmek, tanıtmak ve yaygınlaştırmaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve himayelerinde bir medeniyetin idrak, inşa ve ihya sürecine hep birlikte şahitlik ediyoruz” dedi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI ÇAĞATAY KILIÇ: KÜLTÜREL MİRASIMIZA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

Sözlerine organizasyonun düzenlenmesinde başta Bilal Erdoğan olmak üzere emeği bulunanlara teşekkür ederek başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç; “kültür mirasımıza, geleneğimizden gelen mirasımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Geleneksel olarak adlandırdığımız ve unutulmaya yüz tutmuş spor dallarımız bu organizasyon sayesinde kendilerini gösterme, halkımıza sergilenme, halkımızla buluşma imkanı bulacaklar” diyerek devam etti.

fes4fes3fes2fes1

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.