Filistin Erivan’da Büyükelçilik açır

0
2497

Filistin’den Azerbaycan’ın Karabağ müzakerelerine darbe

Filistin, Azerbaycan’ın Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarında yapılan müzakerelerine darbe vuruyor.

Filistin, Azerbaycan’ın Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarında yapılan müzakerelerine darbe vuruyor.

 

Filistin Cumhurbaşkanı Mahmut Abbas’ın talimatıyla Ermenistan’ın başkenti Erivan’da yakın zamanlarda Filistin Büyükelçiliği açılacak.
Konuyla ilgili Ermenistan’da yayın yapan Jamanak gazetesi bir haber yayınladı.
Gazetenin yayınladığı haberde, Filistin’in milliyetçe Ermeni olan İngiltere Büyükelçisi Manuel Asasyan” Vostok “yayınına verdiği özel röportajında, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas Filistin ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin daha iyi sağlanması yönünde kendisine özel bir görev verdiğini açıkladı, sözlerine yer verdi.
Azerbaycan’ın %20 topraklarını işgal eden Ermenistan’la AGİT Misnk Grubu çerçevesinde devam ediyor.
Dünya birlikleri tarafından Azerbaycan toprakları olarak tanınan ve Azerbaycan toprak bütünlüğünü destekleyen devletler ve uluslararası kurumları hiçe sayan Filistin yönetimi daha önce de işgal edilmiş topraklarımız ile ilgili açıklamalar yapmıştı.
Sosyal Paylaşım platformlarında Filistin Ulusal Yönetimi Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın, “Büyük Ermenistan görmek arzusundayım. İnanıyorum ki, Ermenistan bu savaşı zaferle bitirip Azerbaycan’ı tamamen işgal edecek” sözleri internet kullanıcıları tarafından paylaşılmaktaydı.
Filistin Ulusal Yönetimi ilk Devlet Başkanı Yaser Arafat da, “Ermeniler Karabağ’da hak savaşı veriyor. Onlar da bizim gibi ezilmiş halktır. Biz bu savaşta Ermeni halkının yanındayız” şeklinde açıklamalarda bulunarak bir skandala da imza atmıştı.
Sürekli Gazze’ye yardım elini uzatan Azerbaycan’a karşı Filistin yönetiminin gösterdiği bu tutumunu anlamak mümkün değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.