Genç Yıldız Adım Adıma Fenerbahçe’ye

0
306

Genç Yıldız Adım Adıma Fenerbahçe’ye

Son zamanlarda rotasını genç oyunculara çeviren Fenerbahçe gözünü bir başka Genç Türk Yıldıza çevirdi.

Fenerbahçe’nin Transferdeki yeni hedefi Ezeli Rakibi Galatasaray’ın ve U16 Milli Takım Kaptanlığını yapan Efe Aslan. Galatasaray’da kadro dışı kalan ve sözleşmesindeki 2 yıllık opsiyonu kullanılmayan oyuncu Fenerbahçe ile anlaştı.

Efe Aslan’ın önümüzdeki günlerde İstanbul’da sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini Fenerbahçe’ye bağlayan 5 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Genç Oyuncunun Transferindeki en büyük etken farklı yaş gruplarında birlikte oynadığı Milli Takım Arkadaşları Arda Güler ve İshak Vural oldu.

Efe Aslan Kimdir ?

Kariyerine 2012 Yılında Kayseri Erciyesspor altyapısında başlayan genç oyuncu daha sonra 2013 yılında Kayserispor’a Transfer oldu.

Kayserispor’daki başarılı performansı ile tüm dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu ilk etapta Kayserispor ile 5 Kayseri Bölgesel Amatör Lig Şampiyonluğu yaşadı. Bu başarılı performansını TUFAD ve Milli Takıma seçilerek taçlandırdı.

U12 Milli Takım yaş gurubundan beri Milli Takım Kaptanlığı yapan genç oyuncu Milli Takım ile 1 Euro Elit Lig Şampiyonluğu, 2 İzmir Cup, 2 Euro Gelişim Lig Şampiyonluğu yaşadı.

Milli Takımdaki Başarılı performansı Sadece Türk Kulüplerinin değil Avrupa Kulüplerininde İştahını kabarttı.
Genç oyuncu 2020 yılının yaz aylarında 3 ay boyunca Paris Saint Germain Deneme Kampına Davet Edildi.Bu kampta kendini iyice geliştiren genç Oyuncu Tekrar Kayserispor’a döndü ve Beşiktaş’ta Yarım Sezon kiralık olarak forma giydi. Sezon Sonu bir kez daha Kayserispor’a dönen genç oyuncu bu kez kendini Kalıcı Olarak Galatasaray’a bağlayan 4 Yıllık Profesyonel sözleşmeye imza attı.

Galatasaray’da kısa sürede ön plana çıkan genç oyuncu Galatasaray ile TFF 4 Elit Lig Şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası ve 1 Avrupa Ligi Kupası kazandı.

Ayrıca Genç Oyuncu U12,U13,U14,U15,U16,U17,U19 Milli Takım Yaş Gruplarında toplam 85 mücadeleye çıkarken en fazla maça çıkan oyuncu ünvanını koruyor.