Hacımusalı: ‘Yıllardır hep söylüyoruz, bunlar bu ulusun düşmanı’

0
1735

Azerbaycanlı gazeteci yazar, “Uluslararası Enformasyon ve Bölgesel Araştırmalar” Düşünce Kuruluşunun başkan yardımcısı Oktay Hacımusalı Avazürk’e verdiği demeçte FETÖ terör örgütü için “Yıllardır hep söylüyoruz, bunlar bu ulusun düşmanı” dedi.

Hacımusalı: 'Yıllardır hep söylüyoruz, bunlar bu ulusun düşmanı'

Hacımusalı, PDY`nin yıllardır Türk devletinin içinde çöreklendiğini, bununsa asla kabuledilemez bir durum olduğunu belirtti: “Ben yıllarca gerek Azerbaycan, gerek Türkiye basınında bu insanların yaptıklarını anlatmaya çalıştım. O zaman Türkiye`ye FETÖ’cü çetenin eğitim görmek için getirdiği öğrenciler içinde ben de vardım. İlk başta çok samimi davrandık, durumu anlamamız, bu yapıyı çözmemiz birkaç yılımızı adlı. Ama sonunda anladık ne olduklarını. Ama bu kez de FETÖ’cüler tarafından istenmeyen kişi durumuna düştük. Eğitim gördüğümüz kolejden atıldık, uzun uğraşlardan sonra Ankara`da bir devlet okulunda eğitimimizi sürdürdük. O yıllarda bize sahip çıkan herkese teşekkür etmeyi kendime borç biliyorum.
Yüksek eğitimimi maalesef Bakü`de tamamlamak zorunda kaldım. Bana “sundukları” bunca güzel olanaklara rağmen eğitim gördüm, kendimi geliştirdim. Zor dönemlerden geçsem bile hep ilahi adalete inandım. 15 Temmuz`da kardeş Türkiye`de üç beş çapulcunun  yaptığı darbe girişiminden önce de bunlardan zaten böyle bir şeyi bekliyordum açıkçası. Zira, bunlar hep dış güçlerin elinde maşa oldular ve şuanda da öyleler. O gecenin ilk saatlerinde “Uluslararası Enformasyon ve Bölgesel Araştırmalar” Düşünce Kuruluşu olarak bir bildiri yayınladık ve Türkiye devletinin yanında olduğumuzu belirttik. Yüce milletimiz de çok şükür bunlara kendi gücünü gösterdi. Tankların altına yatan, kendi vucudunu kurşuna siper eden kahramanlarımız Türk milletinin hem devletinin, hemde Devlet başkanının yanında olduğunu gösterdi tüm dünyaya. Dünya bunu gördü. Hatta görmezlikten gelse bile, farkında değilmiş gibi davransa bile.
Dünse biz Türk İslam Alemi`nin sonuncu kalesindeki coşkuyu televizyonlarda izledik. Gönül isterdi ki, orda olalım, bir bayrak ta biz alalım elimize, yürüyelim, nöbet tutalım demokrasi için. FETÖ’cülere haddini bildirelim. Ama kendimiz orda olmasak bile, gönlümüz ordaydı. Reisi Cumhur`un konuşmasını buğulu gözlerle izledim ve gerçeklerin günyüzüne çıkmasına çok sevindik. Tek yürek, tek vücut olan Türk milleti varolsun! Rabbim  bu birliğimizi bozmasın!”  dedi.

 

AVAZÜRK/Özel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.