Hakimin Bahçesini Talan Eden Keçi Tutuklandı

0
1132

Hindistan’da bölge hakimine ait olan komşu bahçeye dalarak tahrip eden keçi, sahibi ile birlikte tutuklandı.

Hakimin Bahçesini Talan Eden Keçi Tutuklandı

Hindistan‘ın Chhattisgarh eyaletine bağlı Korea yerleşim bölgesinde yaşanan olayda Babli adlı keçi, komşu bahçeye dalıp bitkileri ve çiçekleri yediği için sahibi Abdul Hassan ile birlikte tutuklandı.

İLK VUKUATI DEĞİLMİŞ

Bölge yargıcı Hemant Ratre’nin bahçesini talan eden keçi Babli’nin, bu suçu ilk kez işlemediği polis sözcüsü tarafından ifade edildi. Daha önce de defalarca komşu bahçelere dalan Babli, hakim Ratre’nin de bahçesini evvelden bir kaç kez tahrip etmişti.

Polis müfettişi R.P. Srivastava, “Zanlı keçi, hakim Ratre’nin tek katlı evinin demir kapısının üzerinden atlayarak bahçeye girmiş. Bahçenin bakımıyla ilgilenen yevmiyeci, keçinin sahibini defalarca uyarmış. Bugün resmi bir şikayette bulununca biz de keçiyi ve sahibini tutukladık” sözleriyle olaya açıklık getirdi.

KEÇİNİN SUÇ KAYDI

Keçinin polise yansıyan suç kaydında; bahçede otladığı, bitkileri ve sebzeleri yediği kayıtlara geçti. Bölge hakimi Ratre’nin de ayrıca polis başkomiserini çağırarak dişi keçiyi şikayet ettiği öğrenildi.

2 YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

Keçi Babli’nin sahibi Abdul Hassan başkasının mülkiyetine zarar vermek ve izinsiz girmek iddialarıyla suçlandı. Hassan eğer mahkemede suçlu bulunursa iki yıl hapis cezasıyla cezalandırılabilecek.

Keçisinin suçunu kabul eden Hassan, hayvanın bir daha bahçeye zarar vermeyeceğine söz verdi. Abdul Hassan: “Keçim polis merkezine getirildi. Hayvan, yargıcın arazisinde bulunan çiçekleri ve sebzeleri yemiş” dedi.

KEFALETLE SERBEST BIRAKILDI

Abdul Hassan ve keçisi Babli kefaletle serbest bırakıldı. Babli ve sahibi Hassan, mahkemede duruşmaya çıkacakları günü bekliyor.

http://www.haberler.com/hakimin-bahcesini-talan-eden-keci-tutuklandi-8145829-haberi/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.