Hatay, minik İrem’le şehit babasına ağladı

0
1380

PKK’nın Çınar ilçesindeki hain saldırısında şehit olan polis Şenol Çiftçi ile 4 yaşındaki kızı İrem, son yolculuklarına gözyaşları arasında uğurlandı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ndeki törende şehit ve kızının Türk bayrağına sarılı naaşları, ayrı ayrı tabutlarda katafalka konuldu. Yürek yakan törende konuşan Emniyet Müdür Yardımcısı Alaattin Akman, “Beşiğinde uyurken katledilen bebeklerin kanı iki cihanda yakanıza yapışacaktır” dedi.

Tabutu küçük, acısı büyük
Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, şehidin kardeşleri, aile yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit baba ve kızının cenazeleri, gözyaşlarının sel olduğu törenin ardından toprağa verilmek üzere Hatay’a gönderildi.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde PKK’lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi (29) ve kızı Mevlüde İrem Çiftçi (3) dün Hatay’da son yolculuklarına uğurlandı. Şehit polisle kızı için önce Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alaattin Akman, bu alçakça saldırıyla örgütün maskesinin düştüğünü millet olarak bir kez daha gördüklerini söyleyerek şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diledi. Şehit polis memuru Çiftçi ve kızının cenazeleri törenin ardından havayoluyla Hatay’a oradan da karayoluyla Antakya ilçesi Açıkdere Mahallesi’ne getirildi. Türk bayraklarıyla donatılan mahalle meydanında şehidin babası Ali İhsan Çiftçi ve annesi Mevlüde Çiftçi ile yakınları, baba ve kızının tabutlarına sarılarak gözyaşı döktü. Törene katılan binlerce kişi terör örgütü PKK aleyhinde sloganlar attı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı şehidin babasına başsağlığı dilerken gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit baba ve kızının naaşları, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından kıldırılan namazın ardından mahalle mezarlığında yan yana toprağa verildi. Törene Hatay Valisi Ercan Topaca, bazı milletvekilleri, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit baba ve kızının yakınlarıyla vatandaşlar katıldı.

Polis eşi de defnedildi
Bu arada Çınar saldırısında yaşamını yitiren polis eşi Esra Başaran (31) da Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde toprağa verildi. Polis memuru Cengiz Başaran ile 2 yaşındaki oğlu Yiğit Başaran’ın yaralandığı saldırıda yaşamını yitiren Esra Başaran için ilçedeki Merkez Camisi’nde cuma namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AKP Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ile Mustafa Şahin, Doğanşehir Kaymakamı Memiş İnan, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval, Başaran’ın yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Esra Başaran’ın annesi Sümbül Başaran ile babası Gazi Köse Başaran ile kayınvalidesi Emine Başaran tabuta sarılarak ağıtlar yaktı. Gelininin, düğününün ardından ikinci kez gelinlik giydiğini söyleyen Emine Başaran, “Sen ölmeyeydin, ben öleydim. Ben şimdi kuzuna ne diyeceğim. Seni soranlara ne diyeceğim” diyerek ağıtlar yaktı. Esra Köse Başaranın kardeşi Erol Köse de defalarca ablasının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. İl Müftüsü Ümit Çimen’in kıldırdığı cenaze namazı sonrası Başaran’ın naaşı Günedoğru Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/hatay-minik-iremle-sehit-babasina-agladi-129201h.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.