Hava korsanı teslim oldu

0
1167

Mısır Havayolları’na ait bir yolcu uçağı üzerinde ‘canlı bomba yeleği’ olduğunu söyleyen bir kişi tarafından kaçırıldı. Uçaktan ‘eski eşine’ mektup gönderen korsan, kendisinin Mısır’da Sisi’ye muhalif olduğunu söyleyerek, Mısır’da hapiste bulunan bazı kadınların serbest bırakılmasını talep ediyor. Rum yetkililer, ‘canlı bomba’ tehdidi yapan korsanın, blöf yapmıyor olabileceğini söylüyor.

Mısır Havayolları’na ait yolcu uçağı kaçıran korsan teslim oldu.

Mısır Havayolları’na ait bir uçak, İskenderiye’den Kahire’ye gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra kaçırılarak Güney Kıbrıs’taki Larnaka Havalimanı’na indirildi. Adının Ibrahim Samaha olduğu belirlenen korsan, uçağı üzerinde “bombalı yelek” bulunduğunu söyleyerek kaçırdı.

MISIRLI OLMAYANLAR DIŞINDA HERKESİ BIRAKTI

Mısır Havayolları’nın yaptığı açıklamaya göre hava korsanı, müzakereler sonucunda, mürettebat ve dört yabancı yolcu dışında herkesin serbest bırakılmasını kabul etti. Larnaka Havalimanı’ndan bir görevli, serbest kalanların uçaktan ayrıldıklarını söyledi.(SABAH)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.