Hava Saldırılarında 13 Kişi Öldü.

0
1822

Ruslar Hula’da Türkmen katliamı yaptı

Rusya ile Esed rejimine ait savaş uçakları, Humus kenti kuzey kırsalındaki Türkmen köylerine düzenledikleri hava saldırılarında 13 kişi öldü.

Rusya ile Esed rejimine ait savaş uçakları, Humus kenti kuzey kırsalında muhaliflerin kontrolündeki Türkmen köyleri Hula, Telbise, Teldo ve Tıllıf’a düzenledikleri hava saldırılarında 13 kişi öldü.

Hula’daki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rusya ile Esed rejimine ait savaş uçakları Humus’un kuzey kırsalında muhaliflerin kontrolünde bulunan Hula ilçesinde yerleşim birimlerine misket ve varil bombası saldırısı düzenledi.

Saldırılarda 6’sı çocuk 13 sivilin yaşamını yitirdiğini, 17 sivilin de yaralandığını aktaran yetkililer, hava saldırısında yaralananların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığını kaydetti.

Öte yandan Esed rejimine bağlı birlikler kuşatma altındaki Türkmen köyleri Tıllıf ve Hula’daki tarım arazilerini füze ve top atışları ile vuruyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.