Havalimanında bomba paniği!

0
1213

‘nin İstanbul’dan kalkan TK1555 sayılı uçağının’a iniş yapmasından kısa süre sonra, Hannover uçuşa kapatıldı.

Uçağın tuvaletinde “ var” yazısı bulunması üzerine pilotun kuleye haber vermesinin ardından uçuşa kapatıldı.

yetkilileri, asılsız bomba ihbarı yapılması nedeniyle Hannover Havalimanı’nın kapatıldığını ancak uçakta gerekli aramalar yapıldıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını söyledi.

Yapılan incelemenin ardından havalimanı tekrar uçuşa açıldı.

THY’DEN ?BOMBA NOTU? AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları (THY), Hannover Havalimanı’nın kapatılmasına neden olan THY uçağında ?bomba’ yazısının bulunması üzerine yapılan aramalar sonucu herhangi bir duruma rastlanmadığını açıkladı.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Hannover’a giden TK1555 sefer sayılı uçağı Hannover Havalimanı’na inişe geçtiği sırada havalimanı uçuşa kapatılmıştı.

Uçağın tuvaletinde bomba yazısı bulunması üzerine pilot kuleyi uyardığı, bunun üzerine Hannover Havalimanı’nın uçuşa kapatıldığı olay sonrası THY Basın Müşavirliğinden açıklama yapıldı. Açıklamada, ?İstanbul-Hannover seferini yapan TK1555 sefer sayılı Hannover uçağı, inişe hazırlandığı sırada tuvalette peçeteye yazılı ?bomb’ yazısı bulundu. Uçak Hannover Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde indi. Aramalar yapıldı ve herhangi bir duruma rastlanmadı? ifadelerine yer verildi.

http://www.sabah.com.tr/dunya/2016/03/15/havalimaninda-bomba-panigi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.