İHH’dan Bayırbucak Türkmenlerine 35 tır yardım

0
1300

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Dede, AA muhabirine yaptığı açıklamada, topladıkları yardımları, Hatay’ın Yayladağı ilçesi sınırına yakın Yamadiye bölgesinde kurdukları İHH yardım merkezi vasıtasıyla Türkmenlere ulaştırdıklarını söyledi.

Vakıf olarak hem ayni hem de nakdi yardım topladıklarını dile getiren Dede, “Saldırıların yoğunlaştığı son bir ayda Bayırbucak Türkmenlerine içerisinde su, gıda malzemeleri, giysi, sünger, yatak, battaniye, ısıtıcı gibi ürünlerin yer aldığı 35 tır gönderdik. Yardımlarımız aralıksız devam ediyor” dedi.

Sadece yardım malzemesi göndermekle yetinmediklerini, aynı zamanda bölge halkı için yeni yaşam alanları oluşturmaya çalıştıklarını bildiren Dede, sınıra çok yakın bir bölgede çadır kamp çalışması yürüttüklerini söyledi.

“Toplam 180 çadırdan oluşan kamp bölgesi oluşturacağız” diyen Dede, kampta 3 öğün sıcak yemek verileceğini, aynı zamanda çocukların eğitimi için okullar oluşturulacağını sözlerine ekledi.  (AA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.