İsrail askeri yaralı Filistinliyi başından vurarak infaz etti!

0
1333

İsrail askeri yaralı halde yerde yatan Filistinliyi başından vurarak infaz etti. O anlar tesadüfen amatör kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.

İsrail işgali altındaki Batı Şeria´nın El Halil kentinde bir İsrail askeri vurularak etkisiz hale getirildikten sonra yerde kendinden geçmiş halde yaralı olarak yatan bir Filistinli genci onlarca kişinin gözleri önünde başından vurarak infaz etti.

O anlar tesadüfen olay yerinde bulunan İsrail insan hakları bilgi merkezi B´Tselem mensubu bir kişi tarafından saniye saniye görüntülendi. İsrail askerinin insanlık dışı infazı, iki Filistinli gencin El Halil´de devriye gezen İsrail askerlerine bıçakla saldırarak bir askeri yaralamasıyla başladı.Filistinli gençler askerlerin anında karşılık vermesiyle vurularak yere düştü.

Foto: DHA

Video görüntülere göre gençlerden biri anında ölürken, diğer genç yaralı ve kendinden geçmiş olarak yerde yatarken bir tek bilinçsizce başını sallamaya devam etti. Bu arada görüntünün fonunda bir askerin “Bu terörist canlı, bu köpek” dediği duyuldu. O anda bir İsrail askerinin tüfeğini kaldırarak yerde bilinçsiz yatan Filistinli gence doğrultarak doğrudan başına ateş açtığı görüldü. O sırada olay yerinde bulunan 10´dan fazla İsrail askerinin sanki hiçbir şey olmamış gibi tavırlarla kendi aralarında konuşmaya devam ettiği gözlendi.

İsrail Savunma Bakanlığı, görüntülerin B´Tselem tarafından yayınlanması üzerine infazcı askerin tutuklandığını duyurdu. Haaretz gazetesi, askerin ilk ifadesinde kendisini “Doğru zamanda, doğru şeyi yaptım” diye savunduğunu bildirdi.


DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.