İzmir’deki evinde boğazından bıçaklanmış şekilde bulunan genç kadının zanlısı, çocukluk arkadaşının kocası çıktı.

0
1021

katilikimcikti1670dhakatilikimcikti2670dha
İzmir’in Bornova İlçesi`nde 4 ay önce evlenip eşinin ailesiyle aynı apartmanda yaşamaya başlayan ve evinde boğazından bıçaklanmış olarak bulunan 28 yaşındaki Duygu Şen`in katil zanlısı, çocukluk arkadaşı Ö.B.`nin kocası 26 yaşındaki İ.B. çıktı.
Foto: DHA
Olay yerinde yakalanan İ.B.`nin işsiz olduğunu eşinden sakladığı, Şen`in evine de para istemek için gittiği; ancak genç kadının İ.B.`nin eşini aramak istemesi üzerine de cinayetin işlendiği belirtildi.
Foto: DHA
Çamdibi Semti 5126 Sokak numara 34`teki binanın ikinci katında oturan ve bir firmanın elektrik bölümünde çalışan Efe Şen, dün sabah saatlerinde işe gitti. Ailesiyle aynı binada oturan Efe Şen, öğleden sonra, 4 ay önce evlendiği eşi Duygu Şen`i cep telefonundan aradı. Eşinin telefonuna cevap vermemesi üzerine yakınlarına haber verdi. Evin kapısı da açılmayınca çilingir çağırıldı. Kapının açılmasının ardından eve giren yakınları, salonda Duygu Şen`in kanlar içinde yattığını görüp polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık görevlileri, boğazından bıçaklanan Duygu Şen`in hayatını kaybettiğini belirledi.

BIÇAK BOĞAZINDA KALMIŞ

Yapılan incelemede, evin kapısında herhangi bir zorlama olmadığı, ayrıca Duygu Şen`in boğazında 3 bıçak yarası olduğu ve bıçağın da boğazına saplı kaldığı ortaya çıktı. En son sabah saatlerinde görüldüğü öğrenilen Duygu Şen`in cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu`na kaldırıldı.

KATİL ZANLISI OLAY YERİNDEYMİŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın hemen ardından çok yönlü çalışma başlattı. Şen`in yakın çevresini mercek altına alan polis, talihsiz kadının eşiyle olaydan bir gün önce evinde bir grup misafir ağırladığını saptadı. Duygu Şen ile yakın tarihlerde evlenen çocukluk arkadaşlarının eşleriyle akşam oturmasına gittiklerinin belirlenmesi üzerine polis bu kişilerin de ifadelerine başvurdu. Olay yerinde gözyaşı döken Duygu Şen`in çocukluk arkadaşları ve eşleri polis merkezine götürüldü.

ÇELİŞKİLİ İFADELER CİNAYETİ AYDINLATTI

Olay yerinde olanlardan ve Duygu Şen`in çocukluk arkadaşı öğretmen Ö.B.`nin kocası İ.B. poliste çelişkili ifadeler verdi. Ayrıca, çevrede araştırma yapan diğer polisler de İ.B.`nin, sabah saatlerinde söz konusu mahallede görüldüğünü ortaya çıkarttı. Bunun üzerine polis İ.B.`nin tekrar ifadesine başvurdu ve çapraz sorguya aldı. Duygu Şen`i öldürdüğünü itiraf eden İ.B.`nin anlattıkları ise kan dondurdu.

İŞSİZ KALDIĞINI EŞİNDEN SAKLAMIŞ

Yakın tarihlerde dünya evine giren İ.B.`nin yaklaşık 5 ay önce işsiz kaldığı, eşine karşı suçluluk duygusuyla 3 ay önce işe başladığını söylediği; her sabah işe gidiyormuş gibi evden çıktığı, yakınlarından borç para alıp kendi takılarını da bozdurarak eşine maaş alıyormuş gibi davrandığı öğrenildi. Olay sabahı yine işe gidiyormuş gibi evden çıkan İ.B.`nin, bir gece önce misafirlikte oldukları Duygu Şen`in evine gittiği, kapıyı açan Şen`e `Bir şey konuşmak istiyorum` diyerek içeri girdiği belirlendi. İ.B.`nin ardından evde durumlarının çok kötü olduğunu anlatıp bin TL borç isteyince, Duygu Şen de, `Senin eşin benim arkadaşım, o neden istemiyor?` diyerek İ.B.`nin eşini aramak istedi. Bunun üzerine paniğe kapılan İ.B.`nin Şen`in boğazına sarıldığı, baygınlık geçiren talihsiz kadının yüzüne yastık bastığı, ardından da salondaki açık mutfak bankosundan aldığı bıçağı Duygu Şen`in boğazına üç kez sapladığı belirtildi.

HİÇ BİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ OLAY YERİNE GELDİ

Olay yerinden kaçtıktan sonra bir süre dolaşan İ.B.`nin, cinayetin ortaya çıkmasının ardından eşi ve diğer arkadaşlarıyla olay yerine gittiği, burada büyük üzüntü yaşıyormuş gibi davrandığı kaydedildi.

Öte yandan, İ.B.`nin hırsızlık süsü vermek için evin yatak odasının çekmecelerini dağıttığı, ancak cep telefonu gibi değerli eşyaları almadığı öğrenildi. İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu`nda yapılan otopsinin ardından Duygu Şen`in cenazesi yakınlarına teslim edildi.

Talihsiz kadının Menderes İlçesi Görece Mahallesi`nde ikindide düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verileceği, katil zanlısı İ.B.`nin ise işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edileceği bildirildi. DHA

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.