İzmirli medyumdan 112 milyon liralık dava

0
1211

zmir’de vergi levhasıyla “Fal, Astroloji ve Spiritualistlik Hizmeti” veren Fadime Gür, bu meslekten kazandığı yaklaşık 112 milyon lirasını yatırdığı banka hesabının, banka personeli tarafından boşaltıldığını öne sürerek dava açtı.

Bornova ilçesine bağlı Altındağ semtinde 1994 yılından bu yana “Medyum Fadime” ismi ile derdi olan insanlara yardımcı olan 65 yaşındaki Fadime Gür, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu meslekten kazandığı parayı ilçedeki bir bankada açtığı hesapta biriktirdiğini söyledi.

“Hesabımda 4 bin 250 lira kalmış”

Gür, 2004 yılına kadar bankadaki paraya herhangi bir gereksinim duymadığı için bakmadığını, o yıl bir ihtiyacına karşılık para çekmek için şubeye müracaat ettiğini ancak kendisine hesabından yalnızca 4 bin 250 lira bulunduğu yönünde cevap verildiğini iddia etti.

Parasının peşine düştüğünü, bunu için hukuki mücadele yaptığını kaydeden Gür, banka yetkililerin sürekli kendisini oyaladığını, kötü davrandığını ve hatta hesap cüzdanını yırttığını, parasının bankanın şube müdürü ile bazı personeli tarafından gasp edildiğini ileri sürdü.

Çeşitli kurumlara başvurarak, bankadaki hakkının yaklaşık 112 milyon lira olduğunu öne süren Gür, bunun kendisine verilmesi için avukat Mürsel Ünlü aracılığıyla İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde banka ve sorumlu çalışanlar hakkında dava açtı.

“Banka geriye dönük hesap ekstrelerini vermiyor”

Medyum Gür’ün avukatı Mürsel Ünlü, müvekkilinin vergi levhasıyla işini yaptığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Söz konusu bankanın o şubede çalışan 5 kişinin bir çete olduğu ve benzer şekilde birçok kişiyi dolandırdıkları tespit edilmiş ve hapse atılmışlar. Banka geriye dönük hesap ekstrelerini istememize rağmen vermiyor. Elimizdeki diğer verileri birleştirdiğimizde bugünkü parayla 112 milyon liraya tekabül eden bir paraya ulaşıyoruz. Ancak bu para ortadan kaybolmuş, biz bu paranın varlığının ve nereye gittiğinin tespit edilmesi ve yasal faizleriyle müvekkilime iade edilmesi için dava açtık.”

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.