Kahramanlara veda

0
1412
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Binbaşı Ahmet Karman ve Emniyet Amiri Zafer Kurt'un cenazesi 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki düzenlenen töreninin ardından, memleketlerine uğurlandı ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )

MARDİN’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’lılara yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Binbaşı Ahmet Karaman, İstanbul; Özel Harekat Polisi  Doğan Sakarya, Manisa; Polis Memuru Salih Taç,  Emniyet Amiri Zafer Kurt ve Polis Memuru  Erkan Başpehlivan ise Ankara’da  son yolculuklarına uğurlandılar. 

ÜLKEMİZİN dört bir yanına  her gün şehit ateşi düşmeye devam ediyor.   Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan  Jandarma Binbaşı Ahmet Karaman, Özel Harekat Polisi  Doğan Sakarya,  Polis Memuru Salih Taç, Emniyet Amiri Zafer Kurt ve  Polis Memuru  Erkan Başpehlivan, son yolculuklarına uğurlandılar.

GÖREV ARKADAŞLARI UĞURLADI

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Binbaşı Ahmet Kahraman ile Emniyet Amiri Zafer Kurt için tören düzenlendi. 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’ndaki törende, şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşı katafalka konularak, öz geçmişleri okundu. Piyade Binbaşı Orhan Veli Saykı, törende yaptığı konuşmada, terör örgütünün, huzur ve güven ortamını bozmak ve halk üzerinde korku yaratmak amacıyla çukur kazarak, sivillere ve güvenlik güçlerine sinsice saldırdığını söyledi. Hukuku, insan temel hak ve özgürlüklerini, eşitliği ve demokrasiyi dilinden düşürmeyen ancak devletin sunduğu tüm bu haklardan faydalanarak insanlık, hukuk, demokrasi ve özgürlüğe tamamen aykırı ve ters şekilde en alçak cinayetleri işleyenler ve bunlara alkış tutanların Türkiye Cumhuriyeti kanunları önünde yaptıkları caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerini vurgulayan Saykı, ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumaya artan azim ve kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un okuduğu duanın ardından, şehit Kahraman’ın naaşı İstanbul, şehit Kurt’un cenazesi de Ankara’ya gönderildi.

Şehidin yakınları ve görev arkadaşları, tören boyunca gözyaşı döktü. Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ve Diyarbakır 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı. Törene, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran ve İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İSTANBUL ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Şehit  Jandarma Binbaşı Ahmet Karaman’ın  baba ocağından feryatlar yükseliyor.

İstanbul Pendik Kaynarca Mahallesi Kıbrıs Sokak’ta oturan aileye, acı haberi askeri yetkililer verdi. Şehit haberinin duyulmasının ardından, ailenin yakınları ve komşular taziye için eve gelirken, baba evinin bulunduğu sokaktaki binalara büyük Türk bayrakları asıldı.

Pendik Belediyesi tarafından şehidin babasının evinin önüne kurulan büyük çadırda da Kur’an-ı Kerim okundu.  Evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilen şehit binbaşı, dün  Pendik Dumankaya Camii’nde düzenlenen  törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

GEÇİCİ GÖREVLE MARDİN’E GİTMİŞTİ

Şehit Özel Harekat Polisi Doğan Sakarya’nın Manisa’nın Salihli ilçesindeki babaevinden de feryatlar yükseliyor.

Şehidin Yörük Mahallesi Nurettin Ersoy Caddesi’ndeki babaevini ziyaret eden Salihli İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşçı, şehadet haberini aileyle paylaştı.Şehidin babası Mehmet Sakarya ve annesi Fatma Sakarya acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Şehidin babaevi ile bulunduğu sokağa Türk Bayrağı asıldı. Haberi duyan şehitin yakınları da baba evine gelerek taziye ziyaretinde bulundu.

Evli ve 3 çocuk babası olan şehit polis Doğan Sakarya’nın, İzmir Emniyet Müdürlüğü’de Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görev yaptığı ve bir süre önce geçici görevle Mardin’e gittiği öğrenildi.

Sakarya’nın cenazesi, dün Hamidiye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığa defnedildi.

ABDULLAH GÜL’ÜN KORUMA EKİBİNDENDİ

Şehit  Polis memuru Salih Taç’ın acı haberi memleketi Malatya’ya ulaştı. Şehidin acı haberi yetkililerden tarafından şehidin Yeşilyurt ilçesi Koyunoğlu Mahallesi Nazlı Sokak’taki ağabeyi Nihat Taç’a verildi. Şehidin ağabeyinin evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.Anne Lütfiye Taç’ın, şehidin Batman’da oturan kardeşinin evinde acı haberi aldığı öğrenildi.

Şehit Salih Taç’ın, Ankara’nın merkez Çankaya ilçesindeki evinde de büyük üzüntü yaşanıyor. Şehit Taç’ın Birlik Mahallesi’ndeki evine gelen askeri yetkililer, eşine şehadet haberini verdi. Belediye ekiplerince şehidin evinin olduğu sokağa taziye çadırı kurulurken, binaya ve çevredeki apartmanlara Türk bayrakları asıldı. Taç ailesine, yakınları ve mahalle sakinleri taziyede bulundu. Bomba imha uzmanı şehit polis memuru Salih Taç’ın, Ankara’dan Nusaybin ilçesine geçici görevlendirildiği ifade edildi.  Taç’ın uzun yıllar 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün koruma ekibinde çalıştığı kaydedildi.

GERİDE 3 YETİM BIRAKTI

Şehit Emniyet Amiri Zafer Kurt’un şehadet haberi, Ankara’nın Altındağ ilçesinde yaşayan ailesine ulaştırıldı.

Şehidin, Altındağ ilçesi Karapürçek Mahallesi’nde yaşayan babası Alaattin Kurt ve annesi Hilal Kurt’un evine gelen meslektaşları, aileye acı haberi sağlık görevlileri eşliğinde verdi

Altındağ belediyesi ekiplerince, şehidinin evinin olduğu sokağa taziye çadırı kurulurken, şehidin babaevinin bulunduğu sokak girişi ile eve Türk bayrakları asıldı.

Haberi alan Kurt ailesinin yakınları ve mahalle sakinleri aileye taziyede bulundu. Şehidin evinin bulunduğu sokağa gelen bir grup genç, Türk bayrağı açarak terörü lanetleyen sloganlar attı.

Şehit Özel Harekat Emniyet Amiri Zafer Kurt’un Nusaybin ilçesine, terör operasyonları kapsamında Bingöl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğün’den geçici görevlendirildiği bildirildi.

Kurt’un evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Şehit Kurt, dün Cuma namazına müteakip Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.  (AA)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.