MHP’de Flaş İstifa!

0
1510

 
Tanrıkulu yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Tarafıma Ahmet Davutoğlu tarafından bir mektupla teklif edilen Geçici Bakanlar Kurulu üyeliğini 26 Temmuz 2015 tarihinde kabul
etmediğime dair yazımı Başbakanlığa iletmiş bulunmaktayım.
 
Türkiye gelinen 13 yılın sonucunda ağır güvenlik ve ekonomikzorluklar içindeyken  46 yıllık tarihî, köklü ve saygın bir mensubiyeti olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel BaşkanYardımcısı’na böyle bir teklifin yapılması cürretine tepki olarak,  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum.”
 
Görevi kabul etmediğime dair yazımı Başbakanlığa iletmiş bulunmaktayım. Türkiye gelinen 13 yılın sonucunda ağır güvenlik ve ekonomik zorluklar içindeyken  46 yıllık tarihî, köklü ve saygın bir mensubiyeti olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı’na böyle bir teklifin yapılması cürretine tepki olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum”

Seçim hükümeti için kabinede yer alması için bakanlık teklifi yapılan kimdir?

17 Mayıs 1958′de İstanbul’da doğmuştur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisansını ABD Western Illinois University’de Matematiksel İktisat alanında tamamlamış ve ABD University of Pennsylvania Wharton School’da “Makro Modelleme”, ABD University of Colorado’da “Ekonomi Uzmanlığı”, İngiltere University of Bradford’da “Ulaşım Planlaması”, Milli Güvenlik Akademisi’nde “Kamu Diplomasisi” eğitimlerini almıştır.
DPT Planlama Uzmanı olarak görev yapmıştır. Silahlı Kuvvetler Dil ve İstihbarat Okulu ile Harp Akademileri’nde ders vermiş ve Devlet Bakanlığı Bakan Danışmanı olmuştur. Aynı zamanda Gemlik Gübre Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.
Çevre Bakanlığı ÇED ve Planlama Genel Müdürlüğü, Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
Yurtiçi ve dışı dergilerde çok sayıda yazısı yayınlanmıştır.
21. Dönem İzmir’den Milletvekili seçilmiştir. 57. Hükümet’te Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yapmıştır.
22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde ‘ den İzmir milletvekili seçilmiştir.
Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Tanrıkulu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.