Mutluluğun bakanı oldu

0
1406

Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid Al Maktum, kabinede yaptığı değişikliklerle ‘Mutluluk Bakanlığı’ kurdu. Yeni oluşturulan bakanlığın Mutluluk Bakanı, 7 kadın bakan arasında yer alan Ohud el Rumi oldu.

Genç bakan, gençlik, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi alanlarda halkın mutluluğu için çalışacak.

Kabinede yaptığı değişikliklerle ‘Mutluluk Bakanlığı’ kurarak halkın mutluluğunu çok ciddiye aldığını göstermeye çalışan BAE, bu bakanlığa bir kadını atayarak aynı zamanda kadınları da önemsediği mesajı verdi.

BAE Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el Mahdum, Twitter mesajında Ohud El Rumi’yiMutluluk Bakanı yaptığını duyurdu. Aynı zamanda Başbakanlık Genel Direktörlüğü görevini sürdürecek bakan, 29 kişilik yeni kabinedeki 7 kadın bakandan biri olacak.

Şeyh Muhammed, Twitter’da mutluluğun ‘bir dilekten daha ötesi’ olduğunu belirterek bakanın görevinin halkın mutluluğu için plan ve projeler geliştirmek olacağını ifade etti.

Geçen ekim ayında BM Küresel Girişimciler Konseyi’nin ilk Arap üyesi seçilen El Rumi’nin yanı sıra, Gençlik Bakanlığına da 22 yaşındaki Oxford Üniversitesi mezunu Şamma el Mazrui atandı.

http://www.gunes.com/Dunya/mutlulugun-bakani-oldu-664986

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.