Nerden Başlasam, Nasıl Anlatsam?

0
2099

ABD Başkanı Obama Afrika’da yaptığı konuşmasında özetle  şunları söylüyor;

‘’-İki  Dönemdir Başkanlık yapıyorum, işimi çok sevdiğim, daha yapmak istediğim çok şey olduğu halde  bir daha Başkan olamam . Çünkü yaslar böyle, Kanun kanundur. Başkan olsam dahi kanunlar benim içinde geçerli. Bir Lider sırf görevde kalmak için oyunun kurallarını değiştirebilir,bu  hizmetten çok o ülkeye istikrarsızlık ve kavga getirir.  Niye bazıları, çok paraları olduğu halde sürekli görevde kalmak gücü elinde bulundurmak isterler anlamıyorum.  Bir Lider  gücü  elinde bulundurmakta ısrar ediyorsa , milletinden çok kendisine  hizmet etmiş demektir. Amaç ülkeye hizmet etmekse taze kan, taze enerji, taze fikirler herzaman daha iyi sonuç verir ‘’

Ülkemiz de ise siyaset meslek kabul edilmiş durumda , siyasetçiler oturdukları koltuktan bir türlü kalkamıyor. Yasa, kanun ,tüzük tanımıyor ben söyledim olacak,  dediğim dedik çaldığım düdük misali. Bu anlayış iktidar partisinde de muhalefet partisinde de böyle.

Yıllardır partilerin örgüt yapılarında demokratik örgütlenmeye izin vermeyen yıllanmış şaraplar, çekilin artık köşelerinize, parti liderlerini yanlış yönlendirmekten, koltuğu kaybetmemek için, partilerinizi, ilkelerinizi kaybetmeyin. Değişimi, gelişimi kabul edin.  Siyaset meslek değildir, gidin dinlenin, toprakla uğraşın, balık tutun, seyahat edin, çiçek yetiştirin, hayatınızı yaşayın lütfen.

Gençlere, yeni fikirlere, taze kanlara fırsat verin, güvenin onlara.  Sizden daha iyisini yaparlar diye mi bu korkunuz?

Ben, MHP ve CHP’nin lider sorunundan çok, parti içi örgütlenmelerinde sorun olduğunu düşünüyorum. Biz demokrasiyi  toplum olarak tüm kurum ve kuruluşlarıyla içimize sindirememişiz.

Baksanıza tam  13 yıldır  birinin her dediğini paşa paşa, itirazsız kabul ediyoruz.

O biri 7 Haziran 2015’deki seçim sonuçlarını beğenmedi, milletin iradesi koalisyon dedi. Ama o biri var ya o biri,  gücü kaybetmemek koalisyonun kurulmasına izin vermedi, erken seçim dedi. Üstelik bunun  sorumlusu olarak da  yandaş medya desteğiyle  CHP ve MHP’yi gösterdi.

Peki  1 Kasım Seçimleri, 7 Haziran seçimlerinden farklı mı olacak?

Olmalı, olmak zorunda!

CHP ve MHP 13 yıldır ülkede yapılan tahribat, AKPKK’nın neden varoldukları Türk ve Kürt halkına iyi anlatılmalı.

-çözüm süreci seçimlere endekslendi, sukunetin sağlanması için,  başkan olmaya karşılık federasyonun yolu açıldı,

– doğu ve güneydoğuda devlet acz içinde, can ve mal güvenliği yok, şehir merkezleri bile cephane yığınağına dönüşmüş durumda,

-ordunun, polisin eli kolu bağlandı,

-demokrasi  lafta kaldı,

-hukuk, adalet küflü raflara kaldırıldı,

-ekonomik kriz kapıdan içeri girdi bile,

-Türk ve Kürt  halkı tüm renkleriyle birlikte yaşarken faşizan yaklaşımlarla ‘’ırkçılık çemberi’’nin içine hapsedildi.

……

…….

gibi.

-Ey CHP titre ve kendine gel,  devrimcilik, halkçılık, barış, toplumsal uzlaşı sen yokken  terör örgütü uzantısı, faşit HDP tarafından sahiplenildi.

-Ey MHP sen kendi içindekilerle kendi kendinle uğraşırken, milliyetçilik ayaklar altına alındı, soydaşların yalnız kaldı,

CHP ve MHP birlik olup,ne yapıp edip bu seçimlerde kazanmak, ve ülkenin aydınlığa çıkması için birlikte koalisyon kuracak kadar milletvekili çıkarmak zorundasınız.

Bu sizin şuan için en asli görevinizdir.

Ülke emperyalizmin boyunduruğunda, giderek bir Ortadoğu ülkesine dönüşüyoruz.

Yoksa ne siz, ne de biz olacağız. Bu böyle biline…

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.