O mahalleler teröristlerden arındırıldı

0
1110
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Sokağa çıkma yasağı uygulamasına devam edilen Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde yoğunlaşan operasyonlarda, söz konusu mahallelerin büyük bölümü teröristlerden arındırıldı. AA ekibi, terörist saldırıların ilçede oluşturduğu tahribatı görüntüledi. Çok sayıda ev ve iş yerinin tahrip olduğu saldırılarda cami ile okulların büyük bölümünün kullanılamaz hale geldiği görülürken, teröristlerin tuzakladığı patlayıcıları infilak etmesi sonucu yıkılan yapılar, saldırıların şiddetini gözler önüne serdi. Ekipler teröristlerden arındırdıkları bölgelerde sürekli nöbet tutuyor. ( Stringer - AA )

Sur’daki operasyonlar sürüyor. Söz konusu mahallelerin büyük bölümü teröristlerden arındırıldı. İlçede ev, iş yeri, cami ve okullardaki tahribat terörist yaşananların şiddetini gözler önüne serdi. Güvenlik güçleri teröristlerden arındırılan mahallelerde tespit ettikleri terör örgütü üyelerince tuzaklanan patlayıcıları imha ediyor.

Sur’da 28 Kasım’da Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını  kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur’un şehit olduğu  saldırının ardından başlatılan operasyonlar devam ediyor. Sokağa çıkma yasağı uygulamasına devam edilen Cevatpaşa, Fatihpaşa,  Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde yoğunlaşan  operasyonlarda, söz konusu mahallelerin büyük bölümü teröristlerden arındırıldı.
   Çok sayıda ev ve iş yerinin tahrip olduğu saldırılarda cami ile  okulların büyük bölümünün kullanılamaz hale geldiği görülürken, teröristlerin  tuzakladığı patlayıcıları infilak etmesi sonucu yıkılan yapılar, saldırıların  şiddetini gözler önüne serdi. Teröristlerden temizlenen mahallelerde teröristlerce kurulan  barikatlar güvenlik güçlerince iş makinelerinin yardımı ile kaldırılırken,  hendekler de kapatılıyor.
 Terör örgütü üyelerinden arındırılan bölgelerde güvenlik güçlerince 24  saat cansiparane nöbet tutuluyor.
TABUTLARDAN BARİKAT YAPMIŞLAR…
Fatihpaşa ve Savaş mahallelerinde teröristlerin karargah gibi kullandıları Fatihpaşa Camii’nin de bulunduğu Fatihpaşa Mahallesinin büyük oranda teröristlerden temizlendiği öğrenildi. Terör örgütü üyelerinin Fatihpaşa Camii girişine kurdukları barikatlarda tabutları kullanması da dikkati çekti. Roketatarlar ve uzun namlulu  silahlarla gerçekleştirilen saldırılarda caminin çevresindeki yapılar da  kullanılamaz hale geldi.
Teröristlerin, molozları da barikat olarak kullandıkları gözlendi.
http://www.milliyet.com.tr/o-mahalleler-teroristlerden-gundem-2182379/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.