Önce Eren Erdem şimdi ise Mehmet Ali Edipoğlu…

0
2573

1. nin kimliği belli oldu. Mehmet Ali Edipoğlu kime hizmet veriyor?

%C3%96nce+Eren+Erdem+%C5%9Fimdi+ise+Mehmet+Ali+Edipo%C4%9Flu...

Eski Hatay Milletvekili Edipoğlu, yine Türkiye’yi suçlayan açıklamalarda bulundu. Fransız TF1 televizyonuna konuşan eski milletvekili, adeta vatanına ihanet ederek Türkiye’nin terör örgütünden petrol satın aldığını iddia etti.

Fransız muhabirin, Suriye sınırındaki Hacıpaşa Köyü’ne giderek, oradaki yerel halkla konuşup bilgi topladığı haberde, Ali Edipoğlu’nun da görüşüne yer verildi.

Haberde,”Erdoğan’a muhalif bir siyasetçi” olarak belirtilen Edipoğlu, DAEŞ’le petrol ticareti rotasının değiştiğini, son 1 yıldır, dağıtımın kuzey ırak üzerinden yapıldığını öne sürdü.

Edipoğlu, “DAEŞ’in petrolü Irak’ın kuzeyinden geçiyor. Orada pazarlıklar üretim üzerinden yürütülüyor ve Türkiye’de bu petrolden bir miktar satın alıyor.DAEŞ şu anda Irak mafyasıyla ticaret yapıyor. Bu farklı bir dağıtım ağı. Yani DAEŞ’in petrolü Irak’ın kuzeyinden geçiyor” iddiasında bulundu.

Edipoğlu’nun Türkiye’ye yönelik karalama kampanyası Fransız televizyonu ile de sınırlı kalmadı.

Geçtiğimiz hafta Rus NTV televizyonuna konuşan eski vekil Edipoğlu, DAEŞ’in petrolünün Türkiye’ye aktığını öne sürmüş, Rus muhabirin sorularına çanak tutmuştu.

Edipoğlu’nun Rus ve Fransız televizyonlarına verdiği röportajlar, CHP’nin simgesi altı oktaki cumhuriyetçilik, halkçılık, milliyetçilik ve devletçilik ilkeleri ile tezat oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP milletvekili Eren Erdem de, bir Rus televizyon kanalına verdiği röportajda Türkiye’ye ağır suçlamalarda bulunmuş, Türkiye’nin DAEŞ’e sarin gazı verdiğini iddia etmişti.

Eren Erdem, “…Sırf bu iddianamedeki verilere bakarsak Suriye’de tek bir canlı kalmayacak düzeyde saldırılar yapacak miktarda kimyasal silah olduğunu görürüz.. Tonlarca sarin gazı imal edebilecek hammaddeye sahip olduklarını görürüz.. Burada şöyle bir tabloyla karşı karşıyayız. Sevkiyat Türkiye üzerinden yapılıyor..” suçlamasında buluşmuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Erdem’in o sözleri söylemediğini ileri sürerek milletvekilini savunmuştu.

Kılıçdaroğlu, “Eren Erdem Türkiye Cumhuriyeti’nin sattığını iddia ettiyse “kusura bakma senin partide işin yok” diyeceğim. Ama yoksa cumhurbaşkanı özür dileyecek mi? Demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.