Putin’den Türkiye talimatı

0
1214

RUSYA Devlet Başkanı Putin, Türkiye’yle imzalanan ve yaptırım dışında olan anlaşmaların listesinin hazırlanması için talimat verdi.

 

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile imzalanan ve yaptırım kapsamına dahil edilmeyecek anlaşmaların listesinin hazırlanması için ilgili kurumlara talimat verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye’ye özel ekonomik önlemlerin uygulanmasını içeren 28 Kasım 2015 tarihli kararnamede değişiklikler öngören kararnameyi imzaladı.
Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, kararname ile ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin yargı alanına giren kurumlar ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve/veya Türkiye Cumhuriyeti yargı alanındaki kurumlar tarafından kontrol edilen kurumların, Rusya Federasyonu toprakların belirli alanlarda faaliyette bulunmalarına yasak ya da kısıtlama getirildi.’
PUTİN’DEN ‘YAPTIRIM DIŞINDA KALACAK ANLAŞMALARI BELİRLEYİN’ TALİMATI
Öte yandan, kararnamenin kapsamında giren talimatta, Putin, yaptırımların genişletilmesinin yanı sıra yaptırım dışında kalacak anlaşmaların listesinin hazırlanmasını da istedi. Türkiye Cumhuriyeti mevzuatları altındaki kuruluşlarla imzalanan ürün sevkiyatını öngören, Türk vatandaşları tarafından kontrol edilen kuruluşlarla imzalanan ve özel önlemlerin uygulanmayacağı anlaşmaların listesinin hazırlanması yönünde talimat verdi.
Anlaşma, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından imzalanmasının ardından bugün itibariyle yürürlüğe girdi.
http://www.gazetevatan.com/putin-den-turkiye-talimati-899105-dunya/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.