Rusiyaya büyük şok:Rus bandıralı gemilere izin verilmiyor

0
1332

Samsun Limanı’na kuru yük, motorin ile tomruk getiren ve  denetleme sonucu çeşitli eksiklikler bulunan Rus bandıralı 2 geminin limandan  ayrılmasına izin verilmiyor.
  Samsun Valiliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, Samsun Limanı’na  kuru yük, motorin ve tomruk getiren Rus bandıralı gemilerde denetleme yapıldı.  Denetlemede gemilerin “Liman Devleti Yönetmeliği” ve “Gemilerin Genel Denetimi  Belgelendirilmesi Hakkında Yönetmelik” kapsamında uluslararası sözleşmelerde  belirtilen kurallara uygun olup olmadığı araştırıldı.
 Kontroller sonucunda evrak ve bazı eksiklikler tespit edilen 3 gemi  seyirden men edilip para cezası uygulandı. Bir süre limanda bekletilen gemilerden  biri eksiklerinin tamamlanmasının ardından limandan ayrıldı. iki geminin ise  eksiklerini bitirene kadar limanda bekletileceği belirtildi.
 Öte yandan, önce günlerde de Samsun Limanı’na kuru yük getiren ve PSC  denetimi sonucunda seyirden men edilen Rus bandıralı 4 geminin limandan  ayrılmasına izin verilmemiş, gemiler eksiklerini giderdikten sonra  ayrılabilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.