Saldırıda şehit edilen Karakol Komutanı Başçavuş Zafer…

0
1739

“Giresun Çaldağ Jandarma Karakoluna düzenlenen hain saldırının ardından şok ayrıntı ortaya çıktı. Saldırıda şehit edilen Karakol Komutanı Başçavuş Zafer…
Giresun Çaldağ Jandarma Karakoluna düzenlenen hain saldırının ardından şok ayrıntı ortaya çıktı. Saldırıda şehit edilen Karakol Komutanı Başçavuş Zafer Çalışkan’ın olaydan iki hafta önce ilçede çalışan bazı yol işçilerinin kimlik kontrollerinin yapılmasını istediği öğrenildi.
Yapılan GBT’nin ardından 3 işçinin daha önceden örgüte yardım ve yataklık yaptığı bu sebepten dolayı ceza yattığı bilgisine ulaşıldı. Komutan Çalışkan ise bunun ardından firma yetkilileri ile irtibata geçerek bu kişilerin bölgeden gönderilmesini istediği iddia edildi.

İŞÇİLERDEN ŞÜPHELENDİ
Giresun’da Çaldağ Jandarma Karakolu’na düzenlenen hain saldırının ardından şok bir iddia ortaya atıldı. Bölgede yapımı devam eden yol inşaatında çalışan bazı işçilerin durumundan şüphelenen Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’ın burada ki 3 işçi için Genel Bilgi Taraması (GBT) yapılmasını istediği öğrenildi.

SORGULAMA YAPTIRDI
Yapılan GBT sorgulamasında bu işçilerin daha önceden Mardin ve Şırnak’ta PKK Terör Örgütüne yardım ve yataklık suçlarından hapis yattığı bilgisine ulaşıldı. Edinilen bilginin ardından Komutan Çalışkan şantiye sorumlusunu arayarak bu kişilerin hemen bölgeden gönderilmesi gerektiğini söylediği iddia edildi.

İSTİHBARAT ARAŞTIRIYOR
İşçilerin işten çıkarılmasının ardından karakol önünde direk Komutan Çalışkan’ın hedef alınarak şehit edilmesi kafaları karıştırdı. İstihbarat birimlerinin firma tarafından işten çıkarılan 3 kişinin bölgeye sızmak isteyen PKK’lı teröristlere yardım edip etmediği, ettiyse bu kişilerin rahatlıkla kaçması için gidebilecekleri bölgeleri araştırdığı iddia edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.