Salihi ve Mimaroğlu’ndan Türkmen askerleri’ne destek ziyareti

0
2157

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük milletvekili Erşet Salihi ile Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu,Türkmen şehri Tazehurmatu’daki 16. Alay Haşıd El Şaabi gücünde bulunan Türkmen gönüllü askerlerine destek ziyareti gerçekleştirildi. Türkmen Şehri Tazehurmatu’ya, terör örgütü tarafından fırlatılan 7 adet yerli yapım roketin düşmesi nedeniyle,kasabada maddi hasar oluşmuştu. Salihi ve Mimaroğlu,olay yerini yakından inceledi. Ayrıca 16. Alay Haşıd El Şaabi gücünde bulunan Türkmen gönüllü askerlerine destekte bulundular. IŞİD’e karşı verdikleri kahramanca kanlarıyla yaptıları mücadelede ve savunmada ,vatanımızı ve topraklarımızı düşmandan korudular,Ayrıca Kerkük sınırlarını IŞİD saldırılarından korunması için de ,Irak Hava gücü ile Uluslararası müttefik güçlerinin hava gücü,Türkmen kara kuvvetleri’ne her zaman her yerde destek olmaları gerektiğini söylediler.

Salihi ve Mimaroğlu’nu Türkmen gönüllü askerlerinin 16. Alay komutanı ve subayları karşıladı. Bu ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını iafde ettiler.Ayrıca bu tür destek ziyaretlerin devamını tüm Türkmen yetkililerden beklediklerini söylediler.Türkmen topraklarını ve halkını kanlarıyla korumaya ve savumaya devam edeceklerine and içtiklerini belirttiler.12767550_1046475218744894_244236350_n

hocalihaber.com.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.