SEMUDE DEĞİRMENCİ, ÖLÜMLE BAŞBAŞA BIRAKILDI

0
139

Ameliyat Sürecinde İğne Böbreğinde Unutuldu

 

Terazidere/Bayrampaşa ‘da ikamet eden vatandaşımız Semude Değirmenci, 24.12.2018″de Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Ciddi böbrek rahatsızlığı vardı ve uzman Dr. Ahmet Hacı İsmailoğlu, tarafından ameliyat olundu.
Bir hastanın geçtiği tedavi ve ya ameliyat sürecinde normal olan budur. Anormallik ameliyattan sonra başladı. Semude Değirmenci, vücudundaki acılardan rahatsız olmağa başladı ve tekrardan hastaneye başvuru yaptı. Tekrardan ameliyata giren doktor Ahmet bey, 24.01.2019 tarihinde Semude Değirmenci’nin böbrek taşı ile birlikte bir böbreğini de aldı.

İşin garip yanı Semude hanımın ameliyattan sonra sağlığına kavuşmadı daha da kötüleşti. Kadının ameliyat bölgesinde sürekli bir rahatsızlık, yanma duygusuyla hastaneye ve kendi doktoruna yaptığı başvurular sonuçsuz kaldı. Kadın her seferinde ikna edilerek geri gönderildi. Çalışamaz hale gelen Semude Değirmenci, kendisinin anlattığına göre, bekleme odasında otururken doktor odasındaki konuşmaya kulak misafiri oldu. Doktorlar kadının böbrek ameliyatı sürecinde vücudunda iğne unutulduğundan bahsediyorlardı. Bir kaç aydır vücudundaki ağrılardan hayatı zindan olmuş kadın, 02.10.2019″da röntgen çekilmek için ısrar etti ve malum oldu ki ameliyat bölgesinde 7 sm uzunlukta tıbbi araç mevcuttur.
Herhangi bir geliri olmayan ve çalışamayan kadın çevre yardımcılarla hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır. 4 buçuk yıldır kabus gibi hayatına çöken ve “yaşamını” bir vücut içerisinde sürdüren iğnenin alınmasına ne bir hastane ne de bir doktor yanaşmıyor.
Hayatı kabusa dönmüş, ölümle yüz yüze kalmış SEMUDE DEĞİRMENCİ”nin ısrarları ve adli dava açmasından sonra 11/02/2019 tarihinde 31037814 sayılı Protokol No ile Op. Dr. Mehmet Turgay SEYMEN tarafından düzenlenen raporda Kontrastsız Tüm Batan BT incelemesinde;
”Yoğun içerikli enfekte koleksiyon kesin olarak ekarte edilememekle birlikte ayırıcı tanıda GOSSİPİBOMA akla gelmektedir” denilerek vücutta bir cerrahi araç bırakılmış ola bileceği gösterilmiştir. “7 cm uzunluğunda ameliyat bölgesinde oluşan kan ve vücut sıvılarına bağlı koleksiyon” olarak bahsedilen bu nesnenin vücut içerisinde bırakılması hastadan saklanmış ve hasta kadın ölüm riski ile baş başa bırakılmıştır.

Semude Değirmençi, ilk önce hayatını zindana çeviren bu nesneden kurtulmak daha sonra hastaneye ve doktora dava açarak maddi manevi tazminat almak için çevresinden yardım istiyor. www.hocalihaber.com’a başvuru yaparak medya desteği isteyen vatandaşımızın yanındayız. Konu bir insanın sağlığı ve hayatıdır.