Sultanahmet’te ölenleri andılar, akademisyenleri protesto ettiler

0
929

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu, İstanbul Şehit Aileleri, Kırım Tatarları ve Türk Ocakları üyelerinden oluşan bir grup, geçen hafta terör saldırısı gerçekleştirilen Sultanahmet meydanında Akademisyenler tarafından kaleme alınan bildiriye tepki gösterdi.
Grup daha sonra canlı bomba saldırısında yaşamını yitiren Alman vatandaşlar için patlamanın olduğu yere karanfil bıraktı. Grup adına açıklama yapan Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Sultanahmet meydanında düzenlenen terör saldırısını kınadıklarını, yaşamını yitiren Alman vatandaşlara rahmet ve yakınlarına başsağlığı dilediklerini belirtti.
Sözen yaptığı açıklamada Barış İçin Akademisyenler İnsiyatifi tarafından yayınlanan bildiriyi sert sözlerle eleştirirken, “Kendilerine akademisyen diyen, bu ülkenin ekmeğini suyunu içtikleri halde bu ülkeye ihanet etmeyi kendilerine adet haline getirmiş sözde akademisyenleri nefretle kınıyoruz. Sur’da hilal ve haçlının savaşı vardır. Sur’da asla bir Türk-Kürt savaşı yoktur. Orada evleri ellerinden alınmış ve kovulmuş, PKK’nın zulmüne maruz kalanlar Kürt ve Zaza kökenli vatandaşlarımızdır. Birilerinin dediği aksine devletimiz orada Kürt vatandaşlarımıza zulüm yapmak bir tarafa askerimiz, polisimi ve korucumuz ekmeğini Kürt kökenli vatandaşlarımız ile paylaşıyor” diye konuştu.

“BU TÜRKİYE’YE KARŞI YAPILMIŞ İHANETTİR”
Sözen, “Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir savaş ortamında çocuklara dokunulmazken, PKK bugün bebekleri ve çocukları öldürüyor. Ancak bu akademisyenler PKK terör örgütünün ismini ağızlarına alamayacak kadar korkak ve alçaktırlar. PKK’nın silahından kurşun çıktığı yerde bunların kaleminden kan akmaktadır. Bu Türkiye’ye karşı yapılmış bir ihanettir. PKK terör örgütüne destek vermek, hiçbir şekilde kınamamak, oradaki bütün katliamları devlet yapıyormuş gibi göstermek namussuzluktur. Makamı, mevkiisi ne olursa olsun, bu ülkenin ekmeğini yiyen, bu ülkenin nimetlerinden faydalanan, biz şehit ailelerinin ve gazilerin verdiği vergilerle bu ülkede akademisyenlik yapıp maaş alanların bu ülkeye ihanet etme hakkı yoktur” şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından grup temsili olarak akademisyenlerin kalemini kırarak yere attı.

(DHA)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.